VIDEO Unei femei i s-a făcut rău în timpul protestului de la Cluj pentru independența justiției


Aseară, pe timpul desfășurării protestului din fața Curții de Apel din Cluj-Napoca, un echipaj de jandarmi aflat în dispozitivul de asigurare a ordinii publice a intervenit pentru acordarea primului ajutor unei femei căreia i s-a făcut rău.

Jandarmii au evaluat starea acesteia, au așezat-o în poziție de siguranță și au solicitat sprijin medical specializat prin apel la numărul unic de urgență 112, rămânând alături de persoana afectată.

În scurt timp, femeia a fost preluată de echipajul medical pentru acordare de îngrijiri de specialitate.

Peste 1000 de persoane au participat ieri la un protest pentru independența justiției. A fost a treia zi de protest consecutivă, iar acțiuni similare au fost anunțate și pentru zilele următoare.

Citește și VIDEO. Protestele iau amploare la Cluj! Peste 1000 de oameni acum în fața Curții de Apel: „Lia, Lia, Lia te sună pușcăria!”


Comentarii Facebook