Un clujean nu mai poate dormi liniștit noaptea pe o stradă din Cluj: „În timpul zilei nu se aude așa tare, dar noaptea începe scandalul”
Un sunet constant deranjează clujenii de pe strada Episcop Marton Aron, în Cluj-Napoca. Zgomotul îi ține pe locatari treji noaptea
Un locatar din Cluj-Napoca reclamă că un capac de canal de pe strada Episcop Marton Aron produce zgomote puternice de fiecare dată când o mașină trece peste el, deranjând mai ales în timpul nopții. Clujeanul a depus o sesizare prin care semnalează că un capac de canal situat pe strada Episcop Marton Aron, între numerele 14 și 15, nu este fixat corespunzător și produce zgomote deranjante, în special în orele de noapte.
Potrivit sesizării, capacul nu reprezintă un risc imediat pentru siguranța traficului, însă are un joc vizibil și se mișcă de fiecare dată când un vehicul trece peste el, generând un zgomot puternic.
„Noaptea se aude foarte tare" – reclamația unui locatar
Autorul sesizării precizează că, pe timpul zilei, zgomotul este mai puțin deranjant, însă noaptea devine o problemă reală pentru locuitorii din zonă.
„De fiecare dată când o mașină trece peste el, acesta se mișcă și face un zgomot destul de puternic. Dacă pe timpul zilei este mai puțin deranjant, noaptea se aude foarte tare", se arată în sesizare.
Reclamantul solicită firmei responsabile de infrastructura de canalizare din zonă să identifice o soluție pentru stabilizarea capacului.
0 Comentarii