U Cluj II a facut instructie cu Unirea Dej, scor 3-0

Echipa a doua a Universitatii Cluj a facut instructie cu Unirea Dej si a castigat meciul cu un sec 3-0.

Meciul a contat pentru etapa a IV-a a Ligii a III-a si a fost dominat clar de catre U Cluj II. Elevii lui Gheorghe Barbu au preluat controlul asupra mijlocului terenului si au inscris prima data in minutul 22, prin Vladut Morar, care a primit o centrare de la Andrei Voican.

Repriza secunda a inceput cu oaspetii mai motivati, dar acelasi Voican, care a dat pasa primul gol, a inscris in minutul 58, loband un balon peste portar. Tabela a fost inchisa de Vladut Morar, care a reusit dubla.

U Cluj II a inceput partida cu: Bosneag - Takacs, Balde, Szilagyi, Ionascu - Luca, Moldovan, Calcan, Danciu - Voican, Morar.

In etapa urmatoare, pe 16 septembrie, U Cluj II va juca in deplasare cu Gloria Bistrita II.