Locuitorii din cartierul Bună Ziua nu mai pot respira! Mirosul de gunoi îi ține în case! O clujeancă amenință: „Sunt gata să ies în stradă să protestez”
Locuitorii cartierului Buna Ziua din Cluj-Napoca sunt revoltați și spun că nu mai pot ieși din case din cauza mirosului puternic de gunoi care persistă de trei zile în zonă.
Mai mulți cetățeni spun că duhoarea le afectează chiar și grădinile, împiedicându-i să se relaxeze în aer liber.
Oamenii cer autorităților să intervină urgent și speră ca situația să nu se repete în timpul verii viitoare, când temperaturile ridicate pot transforma problema într-un pericol pentru sănătate.
„Miroase a gunoi în zona Bună Ziua de 3 zile, în prima parte a zilei. E foarte deranjant, nici nu-ți vine să ieși din casă. Sunt atât de deranjată de duhoarea asta, că nu mă pot relaxa nici în grădina casei mele, încât sunt gata să ies în stradă să protestez.
Faceți ceva, vă rog, măcar anul viitor, când sunt călduri, să nu trebuiască tot orașul să respire toxine”, a precizat clujeanca.
7 Comentarii