,,Întâlnire” nefericită între un livrator pe bicicletă și o tânără, pe Bulevardul Eroilor din Cluj: ,,Treci ca și gâștele” - VIDEO
Un incident a avut loc recent pe Bulevardul Eroilor din centrul Clujului, în apropiere de Cinema Victoria.
Un livrator pe bicicletă și o tânără s-au ciocnit violent, clujeanca căzând la pământ după impact.
Din imaginile surprinse pe o cameră de bord se vede cum clujeanca traversează liniștită strada, chiar printre mașini, în timp ce biciclistul circulă regulamentar. Cel mai probabil bărbatul nu a văzut-o sau nu a avut timp să reacționeze, cei doi izbindu-se unul de altul.
Cei care au văzut scenele au făcut haz de necaz, mulți menționând că pietonii sunt din ce în ce mai neatenți în Cluj.
,,Distinsa doamnă a avut noroc că nu a fost o mașină...poate data viitoare va face un efort să întoarcă capul ușor, așa, de gest dacă nu din prudență.”, a transmis un clujean.
,,Cum naiba sa treci ca și gâștele, nici măcar să schițezi din spirit de conservare o privire să te asiguri”, s-a mirat alt clujean.
,,Poate nu îmi aduci mâncarea întreagă, numa zic…”, a glumit un tânăr.
7 Comentarii