Luni 16 Septembrie

GAFĂ URIAȘĂ la Gala ”10 pentru Cluj 2017”. Elevii premiați în 2017 sunt ”aceiași” cu cei premiați în 2016

 

Cei mai buni elevi din Cluj-Napoca au fost premiați la Gala ”10 pentru Cluj 2017”. Din nefericire s-a strecurat o gafă uriașă.

 

Problema este că la evenimentul de miercuri, 13 decembrie, de la Casa de Cultură a Studenţilor au fost premați cei mai buni copii din 2017, dar în comunicatul de presă apar câștigătorii din 2016. 

 

Gala de miercuri a fost una reușită, în care sute de copiii i-au aplaudat pe câștigători. Comunicarea evenimentului organizat de Primăria Cluj-Napoca lasă de dorit. În comunicatul de presă inițial au fost prezentați câștigătorii din 2016, nu cei din 2017.

-------------------

UPDATE

 

Primăria Cluj-Napoca a rectificat comunicatul în urma erorii. 

 

Cea de-a noua ediție a Galei „10 pentru Cluj – Juniorii Clujului – Speranţele Cetăţii” și-a anunțat câștigătorii

 

Marți, 13 decembrie 2017, la Casa de Cultură a Studenţilor, Primăria municipiului Cluj-Napoca a organizat cea de-a IX-a ediție a Galei excelenței „10 pentru Cluj-Juniorii Clujului – Speranţele Cetăţii”, un eveniment festiv prin care municipalitatea își exprimă recunoștința pentru efortul pe care acești tineri l-au depus pentru a excela în activități educative, culturale și sportive.

 

Momentele artistice nu au lipsit din cadrul evenimentului, oferite de unii dintre cei mai talentați clujeni, printre care o amintim pe Katia Cărbune, câștigătoarea concursului Next Star 2017, pe Mimo poetul, un moment de energie redat prin street dance oferit de compania “Jump in” și trupa de majorete a Casei de Cultură “Deja vu”.

 

Valoarea cumulată a premiilor oferite în cadrul galei se ridică la peste 34.000 lei în premii valorice sau cadouri.

 

Partenerii care s-au alăturat și în acest an proiectului sunt: Universitatea Tehnică Cluj-Napoca, Universitatea Babeș-Bolyai,  NTT Data, Betfair Romania, CSI Romania, Farmec, Napolact, Selgros, Coral Impex, Asociația Susținem Valorile, DNWT - Clubul de afaceri German din Transilvania de Nord.

 

Mai jos găsiți lista premianților celei de-a IX-a ediții a Galei „10 pentru Cluj”:

 

Prichindeii Cetății

 

Ferenţiu Mara Ioana - Grădiniţa cu Program Prelungit „Albă ca Zăpada”

Miron Raul-Ioan - Grădiniţa cu Program Prelungit „Aşchiuţă”

Ivan Cristian - Grădiniţa cu Program Prelungit „Aşchiuţă”

Moldovan Cristina Denisa - Grădiniţa cu Program Prelungit „Aşchiuţă”

Comiza Oana - Grădiniţa cu Program Prelungit „Aşchiuţă”

Sîntoma Maya-Sofia - Grădiniţa cu Program Prelungit „Aşchiuţă”

Szalai Ivett Szofia - Grădiniţa cu Program Prelungit „Căsuţa Poveştilor”

Ioniţă Irina Teodora - Grădiniţa cu Program Prelungit „Parfum de Tei”

Olaru Ana Cristiana - Grădiniţa cu Program Prelungit „Albă ca Zăpada”

Lazăr Octavian - Grădiniţa cu Program Prelungit „Aşchiuţă”

Prjeslavshi Ada-Maria - Grădiniţa cu Program Prelungit „Aşchiuţă”

Borzași-Selin Andreea Karla  - Gradinita cu program prelungit “Căsuța”

Andronic Iris-Maria - Grădinița cu program prelungit “Căsuța”

Nechita Vlad Alexandru - Grădinița cu program prelungit “Zâna Zorilor”

 

 

•Elevul Anului

 

Iacob Iulia-Daria - Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”

Ferenţiu Mara Ioana - Grădiniţa cu Program Prelungit „Albă ca Zăpada”

 

 

•Profesorul anului

 

Bogosavliev Vladimir-Alexandru - Colegiul Naţional „George Bariţiu”

 

 

•Ambasador pentru Cluj

 

Gornescu Cătinaş Ryanna Carina Andreea - de la Colegiul National „Emil Racovita”

Caravaţeanu Radu Matei  - de la  Şcoala Gimnazială ,,Octavian Goga”

Şanta-Moldovan Lorena - de la  Liceul Teoretic ,,Onisifor Ghibu” 

Mureşan Vlad-Alexandru - de la Colegiul Naţional „George Coşbuc”

Drăgan Tudor-Andrei - de la Colegiul Naţional „George Coşbuc”

 

•Arte individual

 

Maya Cristina Ciobotă - de la Liceul de Coregrafie ,,Octavian Stroia”

Kiss Alexander-Theodor  - de la Colegiul de Muzică „Sigismund Toduţă”

Iacob Iulia-Daria - de la Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”

 

•Științe

 

Sandea Iancu-Ioan - de la Colegiul Naţional ,,George Coşbuc”

Harambaş Diana-Maria - de la  Colegiul Naţional ,,Emil Racoviţă”

Nagy Balázs - de la Liceul Teologic Reformat

 

•IT

 

Lăuran David-Andrei - de la Şcoala Gimnazială ,,Horea”

Horhat Răzvan-Cătălin - de la Liceul Teoretic “Avram Iancu”

 

•Mediu 

 

Grupul de 25 elevi - de la Şcoala Gimnazială ,,Ion Creangă” 

Ilyés Kinga - Liceul Teoretic “Báthory István”

 

•Sport individual

 

Dehelean Matei  - de la Şcoala Gimnazială ,,Liviu Rebreanu” , CS. Poli Karate

Harabagiu Daria  - de la Liceul Teoretic ,,Onisifor Ghibu”; CS Politehnica Cluj-Napoca, karate

Raţiu George-Adrian - de la Colegiul Naţional „George Coşbuc”

 

•Inovație

 

Racz Miriam - de la Şcoala Gimnazială ,,Ion Creangă”

Grupul elevilor  - de la Colegiul Tehnic “Napoca”

     

•Social

 

Grupul de 25 elevi - de la Şcoala Gimnazială ,,Ion Creangă” 

Grupul de 24 elevi - de la  Şcoala Gimnazială ,,Ion Creangă” 

Grupul elevilor de la Colegiul Tehnic “Napoca” - Colegiul Tehnic „Napoca

 

•Arte ansambluri

 

Trupa de majorete ,,Deja-vu'' - de la Casa de Cultură a Studenţilor,

Trupa de majorete ,,Deja-vu'' - de la Casa de Cultură a Studenţilor  

Corul Colegiul de Muzică “Sigismund Toduţă” - de la Colegiul de Muzică “Sigismund Toduţă”

 

•Sport de echipă

 

Echipa de fotbal fete de la Liceul Teoretic ELF

Grupul de 10 sportivi de la CS KWAN Cluj-Napoca , karate, 

Echipa de volei feminin a Liceului Teoretic “Gheorghe Şincai” 

 

Comentarii Facebook