Vineri 20 Septembrie

TIFF Cluj: Vezi programul zilei de miercuri

Reconstituirea sau De ce trag clopotele, Mitica? sunt doua dintre filmele care pot fi vazute miercuri, 7 iunie, la TIFF, in cadrul sectiunii 100%, dedicate regizorului Lucian Pintilie.

 

Iata programul zilei de marti:

 

Cinema Florin Piersic

11.00 Ingerul, regia Margreth Olin
13.15 Misiunea londoneza, regia Dimitar Mitovski
15.30 7 pacate iertate, regia Vishal Bhardwaj
18.30 Aleea Regelui, regia Valdis Oskarsdottir
21.00 Undeva, regia Sofia Coppola
23.15 Fochistul, regia Alexei Balabanov

 

Casa de cultura a studentilor

16.00 Balada trista de trompeta, regia Alex de la Iglesia
18.00 Pretendentul, regia Pierre Etaix, Jean-Claude Carriere
19.25 La multi ani, regia Pierre Etaix, Jean-Claude Carriere
21.00 Fericirea mea, regia Sergei Loznitsa

 

Cinema Victoria

10.00 Unde curge lapte si miere, regia Pierre Etaix
11.45 Schelete, regia Nick Whitfield
13.45 A fost odata in Monga, regia Doze, Niu Chen-Zer
16.30 Proiectul fara titlu al lui Khartik Krishnan, regia Srinivas Sunderrajan
18.30 Principii de viata, regia Constantin Popescu
20.08 All Flowers in Time, regia Jonathan Caouette
21.30 O viata insemnata, regia Federico Veiroj
22.38 Ninja, regia Dennison Ramalho

 

Cinema Arta

10.00 Marea dragoste, regia Pierre Etaix, Jean-Claude Carriere
11.30 Ruptura, regia Pierre Etaix, Jean-Claude Carriere
12.30 Jiro viseaza la sushi, regia David Gelb
14.30 Amintiri despre supradezvoltare, regia Miguel Coyula
17.00 Reconstituirea, regia Lucian Pintilie
20.30 Dusmanul meu cel mai bun, regia Werner Herzog
22.30 Barbat in baie, regia Christophe Honore

 

Odeon Cineplex - Sala 1

15.00 Camera copilului, regia Stephanie Chuat, Veronique Reymond
17.30 Lumea vazuta de Simon, regia Andreas Ohman
20.00 De ce trag clopotele, Mitica?, regia Lucian Pintilie
23.00 Mainile tatalui meu, regia Debra Granik

 

Odeon Cineplex - Sala 4

14.30 Pruncul Iisus din Flandra, regia Gust Van den Berghe
17.00 Tilt, regia Viktor Chouchkov
19.30 Pestera viselor uitate, regia Werner Herzog
22.15 Gandu, regia Kaushik Mukherjee

 

Odeon Cineplex - Sala 5

14.45 In eternitate, regia Michael Madsen
17.15 Solutii locale pentru dezordinea globala, regia Coline Serreau
19.45 A opta zi, regia Jaco Van Dormael
22.45 Lunea, la soare, regia Fernando Leon de Aranoa

 

Odeon Cineplex - Sala 6

15.15 Dupa-amiaza unui tortionar, regia Lucian Pintilie
17.45 Regele de pe Insula Diavolului, regia Marius Holst
20.15 Nu e dracul atat de negru, regia Mikkel Munch-Fals
22.30 Totul va fi bine, regia Christoffer Boe

 

Ursus Open Air

21.45 Sunetul zgomotului, regia Ola Simonsson, Johannes Stjarne Nilsson

 

Manastur Open Air

22.00 Seniorii, regia Nikolaj Steen

 

Centrul Cultural Francez

22.00 Perestroika mea, regia Robin Hessman

 

Marty Cafe

21.30 Orele de rusa, regia Andrei Nekrasov, Olga Konskaya

 

Vezi si...

TIFF Cluj: Filmul "Odessa in flacari" proiectat marti la Palatul Banffy din Bontida

TIFF Cluj: Proiectie maraton cu RObotzii Mo si FOCA - VIDEO

Comentarii Facebook