CFR Cluj - Steaua 0-0! REZUMAT VIDEO COMPLET - A fost mai bună campioana sau bucureștenii?

CFR Cluj - Steaua s-a terminat la egalitate, iar echipa lui Gigi Becali nu a putut sărbători la Cluj câștigarea campionatului, așa cum plănuia.

Clujul a început în forță cu ocaziile lui Hora, minutul 15, şi Maah, minutul 17. Deac a avut și el o ocazie mare, dar Steaua a scăpat cu obrazul curat, revenindu-și pe final de primă repriză. A urmat faza în care Rusescu a trimis cu capul, iar mingea a părut că a trecut de linia porții, dar centralul nu a acordat nimic.

A fost gol la meciul CFR - Steaua? - FOTO

În a doua parte a meciului, CFR Cluj a redus turația motoarelor, dar a luptat pentru a ține scorul 0-0. Rusescu a ratat de câteva ori deschiderea scorului. Maftei a lovit bara în minutul 78 și i-a dat palpitații lui Reghe.

A fost și o cerere în casatorie la acest meci, făcută public pe tabela oficială.