Social

Șeful Poliției Cluj, Ioan Păcurar, iese la PENSIE la 53 de ani

0
Distribuie
  
0
  
  
  



 

Chestorul Ioan Păcurar, șeful IPJ Cluj, a cerut pensionarea printr-o adresă trimisă Ministerului de Interne.

 

Începând cu data de 20.09.2013, şeful Inspectoratului de Poliţie Judeţean Cluj, chestor Păcurar Ioan, a solicitat conducerii Ministerului Afacerilor Interne încetarea raporturilor de serviciu prin pensionare.

 

Cu acest prilej, domnul chestor de poliţie doctor Păcurar Ioan adresează mulţumiri tuturor celor cu care a colaborat şi care l-au înţeles, sprijinit şi ajutat în activitatea profesională desfăşurată”, se arată într-un comunicat al IPJ Cluj.

 

Ioan Păcurar are probleme cu justiția, după ce ANI a descoperit o sumă mare de bani pe care nu o poate justifica din veniturile obținute ca polițist.

 

La Curtea de Apel Cluj este și un proces prin care se cere confiscarea averii chestorului de poliție.

 

Averea șefului Poliției Cluj, Ioan Păcurar, ar putea fi confiscată. ACUZAȚII: Nu poate justifica 190.000 de euro

coral1_1.jpg
21-9-2013, 14:09
95 vizualizări
36 comentarii
CATALIN20-1-2014, 12:19
TOTI SEFII POLITEI SA-SI PETREACA TIMPUL IN SUBSOLUL CLADIRII LOR.
catelus de pacurar24-9-2013, 11:26
nu ne lasa baaaaaaaa Pacuraruleeeee ! ce ne facem noi gascaaaaaaaaaaa ! la cine trebuie sa dam limbi in dos cum ai dat tu ca sa mai rezistam si noi pina la pensie fara sa muncim si s-o frecam in continuare !
ro23-9-2013, 22:42
Pacurare,,,ciobane!!!daca ai :furat,mintit, sa ai parte de pensie un an....ajunge ai trait bine vb lui basechioru,,,ajunge.
cleaner4723-9-2013, 17:04
m-ar interesa cuantumul pensiei acestui domn, care se poate pensiona la 53 de ani!!!
nu pot sa ma abtin23-9-2013, 14:22
asta a fost sluga perfecta a gruparilor mafiote locale. a coborit imaginea meseriei si calitatii de politist la cea de sluga proasta perfecta dupa cum a trait, a crescut si a evoluat el in cariera. un zero si plagiator profesional care a adus dupa el oameni dupa chipul si asemanarea ordinara. nu a lasat nici macar respect in institutie pentru ce a facut. un inginfat ieftin care va ajunge sa puta in cosul de gunoi al carieristilor alturi de predecesorii sai inculti ca si Blaga.
Maria Capusanu 23-9-2013, 9:56
cat timp a fost arestat aceasta personalitate cu 2 dosare pe rol , acesta fiind arestat preventiv in IPJ Cluj , acesta anul 2011-2012 fiind arestat preventiv acolo i s-a aprobat cererea de catre comandant IPJ de indata , acesta continea sa faca zilnic 3 ore de piscina deoarece el sufera de probleme grave cu spatele , iar acesta mergea in fiecare zi la piscina..... SA NU UITAM CA ACESTA ERA ARESTAT !!!!! halal romanie !!! extraordinar ...... oare de ce ? pentru ca acestia sunt oamenii lui BASESCU ! SA NU UITAM !
bianca23-9-2013, 8:48
Multi nu si-ar putea justifica averile, dar nimeni nu-i controleaza. Poate sa iasa la pensie si sa traiasca bine din cata spaga a primit. Nu-i va confisca nimeni nimic, pentru ca toti scapa! Apostu cum a scapat?!
gogu23-9-2013, 8:45
Il ia paskany consultant in deal pt hotiile viitoare ! Doar acolo e cimitirul elefantilor ! Acolo trag toate jegurile din Politie si securitate !
Dinu22-9-2013, 22:59
Sincere felicitari! Clujenii va apreciaza pentru ce ati facut! Sigur ca sunt si nemultumiti, niciodata nu poti multumi pe toti, iar in viitor va fi si mai greu cu noul cod rutier si amenzile care sunt prevazute acolo.
curios dga22-9-2013, 22:10
Pacurarule , nu il iei cu tine si pe sandilaul ala mai prost si incult decit tine, tembelul ala de comisar Crisan Ambrozie care transpira si pute a spaga de zeci de ani la circulatie ? sti tu care, ala cu accidentul de s-a tirat cind conducea circulatia in judetul cluj ca sa nu se mai poata demostra ca soferul lui si el erau beti.
adevarul22-9-2013, 14:50
paCURaru e un jeg carie de mult trebuia eliminat.......sa fie pedepsit pentru diplómele false de doQtor si questor.....sa se confiste cei 190 de mii de euro obtinuti in timpul domniei la IPJ Cluj si pe care un-i poate justifica........pensie mare si nemeritata o sa aiba acest jeg penal....
alt adevar22-9-2013, 14:56
acest jag nesimtit a plecat din randul plutonierilor....dar a uitat de unde a plecat....s-a facut frate cu hotii si cu camataarii iar de fostii camarazi si-a batut joc.....in special de cei care mun ceau cinstit.....pe mafiotii lui sa un-i opreasca careva in trafic
Cineva22-9-2013, 22:07
Mi se pare mie, sau aici avem niste frustrati, niste indivizi care nu au reusit in viata si acum se codesc fiecare si aplauda la fiecare cuvant urat spus de altcineva. Nimeni in aceasta tara nu va fi apreciat pentru ce face, de aceea cine e destept pleaca. De aceea ne pleaca medicii, inginerii si tinerii in general. Raman doar cei mediocrii si repetentii! Felicitari d-le Pacurar pentru tot ce ati realizat in cei peste 25 de ani de activitate politieneasca.
@Cineva22-9-2013, 22:17
esti chiar pacuraru sau numai un admirator al lui pacuraru ? ce rau iti pare ca si frustratii au dreptul la cuvint. cum ti-ar placea sa le poti baga pumnul in gura si sa ii faci sa taca nu ? frustratule ! NU NE SPUI CE A REALIZAT CONCRET IN POLITIE IN CEI PESTE 25 DE ANI DE ACTIVITATE IN AFARA DE A-SI UMPLE CONTURILE SI BUZUNARELE LUI SI ALE ACOLITILOR LUI BASISTI - PDL SI A PROTEJA MAFIOTII LOCALI IN DETURNAREA BANILOR PUBLICI ?
Cineva22-9-2013, 22:21
Probabil ca tu ai pierdut licitatiile la care te-ai prezentat ca ai fost mai lacom. Ce safacem asta-i viata.
@Cineva22-9-2013, 22:32
ai dreptate ! asta s-a intimplat ! am pierdut licitatiile la care m-am prezentat pentru ca am fost mai lacom, asa-i viata ! chiar, ce putem sa facem daca asta-i viata ?
Cineva22-9-2013, 22:39
Ei vezi?! Ti-ai dat singur un raspuns la prostia ta. Lacomia nu e buna iti spun eu, mai bine castigi mai putin si mai sigur, asta asa un sfat prietenesc, poate iti mai indulcesti opinia. Crezi ca totul se face cu tarife mari, mai lasi si tu putin, stii tu, o mana spala pe alta si amandoua fatza. Noroc pe viitor.
FRUSTRATII22-9-2013, 11:45
Toti cei care ati scris comentarii negative la adresa d-lui Pacurar sunteti frustrati, nestiutori, ignoranti, sau Iuda!
iuda!!!22-9-2013, 12:43
huooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!
frustrat22-9-2013, 21:34
astept cu drag sa-i sparga cineva casa si sa-i fure spaga sa vedem cine i-o cauta. pacurarule cred ca ar trebui sa ai grija si pe unde treci strada spre catedrala unde te rogi sa-ti ierte D pacatele si abuzurile. faci pensionarea la Grand Italia cu dar incultule ?
dorel22-9-2013, 10:30
Sa nu credeti ca spagarii de la politia rutiera cluj au lua cascavalul doar pentru ei. Acest doctor a creat un sistem piramidal, spaga s-a colectat sistematic, de la cel din strada pana ajungea la el. Fiecare spagar trebuia sa cotizeze, pentru a fi protejat de bratele legii(siipi, dna)
Cine s-a riscat si a facut-o pe langa acest sistem, a fost lucrat la mare arta si aratat lumii ca fiindcorupt....iar sistemul a foat in acest mod protejat
mica22-9-2013, 15:18
Corect!...si asta iti spune unul din sistem!? Stefania si Vasile au fost sigur protejatii acestui nemernic.....
Stefania22-9-2013, 21:48
Voi credeti ca e bine ce faceti? Cum isi spune cineva parerea voi ziceti ca e cu ursu ca e cu lupul. Dar daca acest om a avut puncte pozitive si asa cum a fost el a ajutat multi oameni. Nu stiu daca a facut si rau, eu stiu de cele bune, restul sunt vorbe, inca nedovedite. Sa lasam justitia sa-si faca treaba. Eu personal nu scriam nimic dar cand am vazut mizerile voastre ....
stf22-9-2013, 10:22
Si-a lasat gasca in sistem, nu va faceti probleme. Toate rudele le incadrat in sistem, apoi i-a facut ofiteri la apelil bocancilor prin asa zise concursuri. Daca va verifica cineva vreodata sumele cheltuite la renovarea celor doua sedii de politie, Sectia 3 si 4, s-ar vedea unde si cum s-au evaporat milioanele de euro( lucrari inexistente facturate, materiale foarte scumpe folosite)....gasca mafiotilor.....concedii la batani in italia mocca pentru el si familia lui etc..
Cornel Farcas22-9-2013, 9:32
Dumnezeu sa te pedepseasca pe tine si pe tot neamul tau , si sa razbune toate nedreptatile si marsaviile pe care le-ai facut tuturor oamenilor nevinovati , si sa-ti plateasca inmiit , sectar nenorocit ce esti ! Lingauu masonilor , comunist imputit ce esti . Sa nu te bucuri de pensie nici o clipa !
iuda22-9-2013, 21:39
de acord si peste asta sa nevasta-sa sa iasa la produs pe centura sau la norul "N" cu fata-sa iar el sa cersesca la catedrala duminica la slujba .... ha, ha, ha
Vasile22-9-2013, 9:05
Cei care au scris mai jos nu sunt altii decat infractorii care au ajuns la puscarie sau care sunt cercetati. Pacat! Un asemenea om, cu o asemenea personalitate nu merita acest lucru ce faceti voi. Pacat ca acest site ziaristic va lasa sa scrieti...
@Vasile22-9-2013, 21:46
sa-i s*** b..ula mizerie. foarte bine ca lasa comentariile necenzurate asa se simte pulsul si adevarata fata a jegului. nu iti place nu citi si cauta alt site. asta inseamna libertatea cuvintului ca si libertatea de a injura pe stadion. unde crezi ca se afla cauza injuraturilor ? in faptele lui bune ? Pacuraru nu a prins in viata lui un hot. Doar a dat l...mbi pe kururile unora si si-a bagat a doua nevasta la produs ca sa avanseze.
Stefania22-9-2013, 8:59
A fost un barbat adevarat si un politist model. Pacat ca niste scursuri din presa si din politie
vor sa-i faca rau cu tot felul de inventii cu banii, cu averea. Daca-i luam la bani marunti nu-i vad bine. Asa ca sa taca pana mai pot.
curios dna22-9-2013, 21:55
... tu esti Stefania Ferent ? s..gatoarea lui Boc si a lui Basescu ? ba sa faca bine si sa nu taca nimeni! sa spuna tot cu banii si averea , cu botezurile si cumetriile, cu spalarea de bani , cu padurile care s-au distrus in cluj la comanda lui, cu mafia si fami(g)liile din politie. vezi tu draga Stefania de ce nu intra Romania in Schengen? pina nu se curata de militieni infecti ca asta politia nu avem ce cauta in lumea civilizata. pina si aia care l-au sustinut s-au saturat de mizeriile lui pentru ca altfel il sustineau peste toate problemele cu ANI.
COSMARUL TAU22-9-2013, 3:24
cel mai mare mafiot este acest indivit ...e pe mana cu toata lumea interlopa din cluj.le tine paravan infractorilor si ia taxa de protectie de la iei..in locul lor baga aneuri nevinovati!!!la puscarie cu tine sa vezi si tu cum e de bine...190000 de euro poate i-ai castigat la botez la grand hotel italia CICA:))
snap snppc prolex cnp cjnpd22-9-2013, 0:22
va fac rost de o fotografie cu el tablagiu comunist pentru ca oricum oameni ca el si cu o evolutie ca a lui au infectat titlurile de doctor, gradele de ofiteri si chestori. oameni ca asta au facut ca multor politisti cu pregatire reala si scoala la zi sa le fie efectiv jena si rusine ca au asemenea sef si i-au facut chiari sa nu-si mai doresca sa fie "colegi" de grade si de titluri cu asemenea specimene. sa vedem cum scapi de puscarie militianule.
maidanez de controceni21-9-2013, 20:46
scapa politia de un jeg dar care lasa in urma caracatita prostilor incompetenti facuti dupa chipul si asemanarea lui, a lui Toba, a lui Dinita, a lui Stroe, Basescu, Boc, Calian, Udrea, Oprea, Apostu
gicu21-9-2013, 19:09
Mai bine in pensie decat in puscarie nu? Gunoi spagar ce esti ! Arde-te-ar supa inca !
sigur21-9-2013, 17:44
Ei nu poate justifica...doar ca nu se cade sa scrii acolo inselaciune, eschrocherii si alte magarii...nu?
trontiosu21-9-2013, 17:21
si asta o fost doctor ? in ce si o luat doctoratul in afaceri personale ilicite in furt inselaciune si excrocherii