Image 1 of 3

Social

Patru mașini distruse la Cluj, după ce un BMW a derapat pe drum FOTO

  




Un accident rutier, soldat cu avarierea mai multor autoturisme, a avut loc, azi-noapte, pe strada Aurel Vlaicu, din Cluj-Napoca.

Conform primelor informații, un conducător auto nu ar fi adaptat viteza la condițiile de drum, iar la ieșirea de sub podul din cartierul Mărăști în strada Aurel Vlaicu a pierdut controlul direcției de deplasare, derapând pe carosabilul acoperit cu zăpadă.

Mașina a pătruns pe contrasens, lovindu-se de alte trei autoturisme parcate pe marginea străzii.

Accidentul nu s-a soldat cu victime, ci doar cu avarierea autovehiculelor.


22-1-2018, 10:43
7003 vizualizări
27 comentarii
Baros23-1-2018, 7:29
Intreb si eu, oare pagubitii aveau masina parcata ilegal sau aveau voie acolo. Eu cred ca nu. Atuncia dragiii Barosului, altundeva va trebui sa va cautati drepatea, nu cred ca RCA sau CASCO va va ajuta. Nici cocalarul vinovat, poate si sentinta va va fi defavorabila. Unde sa va parcati masinile? Na vedeti, acicia-i baiul, votati mai departe si in 2020 pe minciunila Primar si gasca de nemrnici va va ajuta sa ajungeti la balamuc. Sau sunteti masochisti? Atuncia votati Boc!
Chris23-1-2018, 8:15
tu esti din alt film
Popa23-1-2018, 17:40
Esti un mare dobitoc! Parca ai fi sile, de idiot ce esti
Proprietar masina lovita28-1-2018, 6:55
era voie acolo....
ha ha ha !22-1-2018, 17:45
Clujenii astia cu originile in Rachitele sunt mai prosti ca cocalarii. Si unii si altii au bemveuri dar aia nu au masini la mana a zecea si nu le tamponeaza toata ziua.
Motoren Werke22-1-2018, 15:35
ia uitati popor--fatza spate l-a luat!
ioooi22-1-2018, 19:29
Si la mumu si la pupu?
Burdujel22-1-2018, 13:47
BMW, cocalari, pitipoance, manele, jeg, prostie, tigani.
kurios22-1-2018, 20:12
Vorbesti de Cluj sau de Rakitele? ? ?
Pocaitul22-1-2018, 12:51
Propun instituirea unei noi taxe,cu denumirea"TAXA BMW'.pentru detinatorii acestei marci.Sa zicem 500 lei/luna(1000 euro/an,nu e foarte scump)Asa cu la firmele de asigurari exista procente de reducere a politei,in cazul celor trecuti de prima tinerete si care nu au avut accidente,sau dimpotriva de crester(chiar dublare)a politei de asigurare a incepatorilor si tinerilor inca necopti la minte,cit si celor care au avut evenimente in trafic in ultimii ani.De ce nu se aplica si detinatorilor aceste marci,adevarate pericole pe strazi.Instituri urgent taxa!,ca ne omoara cu zile !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pocaprost22-1-2018, 14:07
Presupun ca tu ai o masina de pocaiti : audi sau vw prostule!
Proprietar masina lovita22-1-2018, 18:03
am o masina muncita nu data de parinti ca acest student
Pocaitul22-1-2018, 22:22
Scuzati daca am uitat vreo litera dintr-un cuvint,mi-am uitat ochelarii in masina(in Dacia 1310).
Dinu23-1-2018, 6:55
Da si o taxa pe prostii ca tine care nu au creier!!!
2 pac22-1-2018, 12:06
A venit iarna si gerul nu merge B.M.W.-ul
XDrive 23-1-2018, 17:52
Serios? De ce nu merge?
Agent 22-1-2018, 11:43
castratii pe toti care are BEMW
ADEVAR22-1-2018, 11:29
POPOR NECIOPLIT !!!!
Proprietar masina lovita22-1-2018, 18:14
Sintem neciopliti pentru ca straini ca acest student olandez isi fac de cap si ne tin de fraieri
soferu22-1-2018, 11:13
Daca bine vad cred ca-i cocalarul ala cu nr. MM, ce se de vedeta in trafic. Sper sa naiba CASCO iar vatamatii sa-i ia si haina de pe el, sa vada tac-su boii si gainile sa-i despagubeasca. Vita incaltata care esti.
Cineva22-1-2018, 15:27
Eu zic sa taci din gura , nu din alte motive dar s-ar putea ca ceea ce-ți dorești să ți se îndeplinească , sau în cel mai rău caz să ți se întâmple și ție. Speră în continuare sa nu aibă casco pentru că avea, speră în continuare sa fie nevoit tatăl lui sa bla bla bla pentru că nu e nevoit nimeni să-și vândă nimic , dar vita mai incaltata ca tine nu exista! Frustratule :) eu zic să-ți vezi de treabă , și ai grija cu ce te incalti , vita incaltata !
soferu22-1-2018, 16:32
Morosene neghiob, vinitura, aici erai de prost crescut, da is curios ce mat.an cu,r cauti tu pe la Cluj, ca la cat de prost esti, student nici cu o tona de aur nu te primeste nimenia, iar pentru carat moloz iti trebie macar minte de gaina, e prea mult pentru tine, boule descaltat.
@ cineva & soferu22-1-2018, 21:57
Mai baieti, nu va mai injurati degeaba, inainte sa va puneti problema daca ala cu BMW-ul avea sau nu casco, ar trebui sa stiti ca niciun asigurator si nicio instanta nu va aproba despagubirea lor nici pe baza de casco nici macar pe rca si nici pe proces intentat pentru simplu fapt ca domniile lor si-au lasat parcate masinile pe un sector de drum aflat sub incidenta indicatorului oprirea interzisa, unde stationarea este si ea implicit interzisa! Asa ca adio despagubiri!
Apoi primaria ce dracu pazeste sa nu curete macar pe principala artera de traversare a orasului cu o lama? Cum a cazut zapada asa a si ramas, se vede in poze si in filmari!
Cineva23-1-2018, 3:37
Sunteți 'neciopliți ' ( sa mă exprim la fel că dv ) pentru faptul că n-ați observat indicatorul de oprire interzisa. Dar stați liniștiți , s-a pozat și indicatorul , s-au pozat și mașinile parcate neregulamentar in zona indicatorul iar probele v-or fi trimise la firma de asigurare.
Eu23-1-2018, 10:49
Ma baieti, daca mui.stul ala de MM ar fi condus frumos si corect, nu s-ar fi intamplat nimic! Deci, cine e devina...zapada,semnele de circulatie si cei care au parcat cica neregulamentar?? Viniturile asta, cum le ziceti, sunt varza la tot, comportament, atitudine limbaj... In mod normal prostovanul care a provocat acc e de vine, sa plateasca tot, 3 luni permisul suspendat si o amenda babana+o bataie buna din partea clujenilor!
Cineva23-1-2018, 16:51
Bă dar ești bătut în cap rău :)) care parte din 'mașinile erau parcate neregulamentar , mai exact în zona semnului oprire implicit staționare interzisă 'nu o înțelegi ? Eu zic să-ți vezi de treaba, mai mare prostovan ca tine nu exista iar asta e evident după modul în care te exprimi.
@ Eu23-1-2018, 18:10
BAi "eu", ce intelegi tu prin condus frumos si corect? Ai facut tu expertiza la fata locului sa ai viteza si stilul de conducere a aluia gata printate pe foaie? Ca il faci pe ala m.ui.st, vivnitura, prostovan, dar poate avea 30 la ora dar a alunecat pe gheata si masina s-a dus in lateral.
Uita-te pe youtube la filme cu tamponari de genul asta iarna, unde si la 20-30 la ora aluneca unii de indoaie bine de tot inca 3-4 masini parcate!
Politia stie una si buna, la orice accident prima cauza pe care au fost invatati sa o treaca in PV-uri sau sa o declare presei este" Neadaptaea vitezei la conditiile de drum". Si daca mergeai cu 20 la ora si ai derapat, tot aia cu neadaptarea vitezei o melitza! Ca atata stiu, atata pot!
Dar conditiile de drum cine dracu trebuia sa le mentina macar rezonabile daca nu perfecte macar pe artera nr 1 din orasul nr 2 al tarii? Oras si tara care iti iau impozit pe masina, taxa pentru intretinerea drumurilor inclusa in pretul carburantului, inca odata taxa de drum in rovinieta, taxe de parcare, si urmeaza si taxa de poluare?!?
N-ar fi fost normal ca de atatea taxe cate incaseaza pe spatele nostru sa fi trecut aia cu lamele macar pe axele Someseni-Floresti si Baciu-Calea Turzii, adica pe arterele principale ale orasului care se suprapun cu Drumurile Europene ce trec prin oras?

Si cu platitul daca aia si-au lasat masinile inloc cu stationarea interzisa nu ai cum sa-l obligi pe unul care derapeaza sa plateasca reparatiile a ceva ce din capul locului n-ar fi trebuit sa se afle acolo. Daca alea nu erau acolo, singura dauna era la masina derapata, dadea in parapet, in zid si asta este, si-o facea pe banii lui si gata!
Ia stai tu cu masina langa calea ferata si vezi daca trece trenul si iti rascheteaza toata laterala daca iti plateste tie CFR-ul pagubele.
Da asta cu viniturile mai las-o moale ca am avut in Cluj cazuri de clujeni celebrii de-ai nostrii, oameni cu bani grei si masini puternice, iresponsabili care au omorat familii intregi in accidente provocate in oras, vezi cazurile din Grigorescu sau de la Tribunal, sau aia daca nu sunt vinituri nu se pun?
Care-i mai mare vinovat o vinitura care indoaie 3 masini parcate ilegal sau un clujean care omoara 3 oameni dintr-o masina care circula regulamentar si avea prioritate?