banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg

Social

Duminica nebunilor la Cluj: Road rage, ”degete” arătate și discuții aprinse - VIDEO

  



 

Faptul că traficul de duminică este relaxat se dovedește de mult timp o himeră. Câteva incidente filmate de un clujean în trafic demonstrează perfect acest lucru. 

 

Incidentele s-au petrecut în mai multe zone din Cluj-Napoca, iar unul dintre ele era la un pas să se termine cu o alercație, conform Trafic Tube

 

coral1_1_1.jpg
12-6-2018, 14:46
30 vizualizări
18 comentarii
Ion A.7-8-2018, 4:00
IT-istii nu platesc impozit pe salariu, iar firmele lor "optimizeaza" profitul pana ajung sa plateasca sume derizorii la buget; singurul efect al prezentei lor in Cluj este compus din aglomeratie, poluare, nesimtire in crestere si preturi explodate
zsc13-6-2018, 9:51
asta cu camera, esti un frustrat.stim ca soferii sunt prosti, da de-aia si tu te chinui sa scoti imagini senzationale. esti un bou
gigi spaga13-6-2018, 11:18
zsc, macar spune ca ti-e rusine sa te filmeze lumea cind gresesti

dupa tine toti ceilalti sunt frustrati care au ceva cu tine :)) asta pentru ca esti senzational - "se stie!"
Ion A.7-8-2018, 3:57
pe cocalari ii innebuneste gandul ca oricand pot fi filmati, iar pretenarii din Politie nu mai pot sa-i ajute; atentie, filmarile pot fi folosite in instanta!
clujean13-6-2018, 8:40
Mitocanilor care nu respectati semnele, marcajele, semafoarele, chiar daca e duminca si circulatia e mai lejera nu inseamna ca pot sa ma bag, fara sa ma asigur ca ma vede si a opri el ca are timp, sa trec cu masina pe liniile continue ca nu vine nimica, sa trec pe galben sau rosu ca nu-s pietoni. Civilizati-va, profitati ca Politia Rutiera e in concendiu de 30 de ani, ce e jalnic e ca si comentati ca niste rahati ce sunteti.
Cucu13-6-2018, 1:01
Eu remarc din filmari ca asta e un tip foarte sensibil,o fi fost la ciclu si inca ceva,tu te plimbi duminica doar sa dai peste ei??tu n'ai o femeie s'o scoti la suc?sau ma rog,sa te scoata la suc,as paria ca esti gayuț,dupa ce voce de pisi ai,cum s'ar zice o cauti cu lumanarea si acolo cu taxi aveai si timp si loc sa fi intrat frumos pe banda 2...esti prea prost si cretin,pana ti'a regla careva nodu la cravata,justitiaru pulii!!
Ahile12-6-2018, 23:33
Stai un pic: nici o vinitura pe acolo? Un sm, mm,Sj, ab? Poi stai domnle ca toți clujenii is sfinți si eu inventat stilurile e conducere cu spatele. Azi de ex unu cu de cj mergea pe banda dedicată autobuzelor. Deși un nene i-a atras atenția el s-a făcut ca ploua ca deh e jmecher.
Paris13-6-2018, 7:29
Bai vinitura spurcata, ordine rutiera sa faci la tine in catun, ei fi si tu vreun IT-ist moldovinesc , care parchezi in scarba si conduci ca o lula drogata.
A13-6-2018, 9:58
Doi cocosi se cearta ... unul mai destept decat celalalt
Nea Parise13-6-2018, 17:17
Vezi ca momentan din vinituri ați crescut ca oraș si nu datorită intelectualilor clujeni. Asa ca las-o mai moale. Tocmai pt ca sunt it-ist mănânci si tu o pita seara si bagi o cupa de Bucegi si te-ai culcat.
@ A: doar le dau apa la moara la ăștia cu viniturile si taxa pe vinitura si tot ce ii rau e din cauza lor
Flo12-6-2018, 22:36
Nu mai stim sa semnalizam, nu mai stim sa intram si sa iesim dintr-un sens giratoriu. Din pacate o fac unii si dam vina pe ei, din pacate o facem si noi pentru ca spunem ca nu ne vede nimeni. Ne obisnuim prost cu totii, dam vina unii pe altii, ne injuram, ne aratam semne, dar nu vrem sa ne schimbam mai intai noi. Si cel cu camera si cei din trafic au agresit. Asta e, avem legi doar sa dea la numar, politisti putini, amenzi doar pentru unii. Trebuie sa mai treaca cateva generatii.
QED et QEF12-6-2018, 21:15
Prima faza, cea cu Volvo trecand peste marcajul dublu continuu:
Daca un idiot incalca legislatia, nu mai sta si tu ca un idiot sa-l blochezi si sa blocati traficul.
Da, e un idiot, dar la fel de idiot esti si tu.

A doua faza, de la minutul 1:00, faza cu Octavia:
Ai incetinit, iar el a crezut ca il lasi sa se bage.
In caz de tamponare, el era de vina.
Tu erai doar un idiot pus pe drumuri sa-si repare masina, chiar daca pe RCA-ul aluia.

A treia faza, la minutul 1:32:
Cel cu Nissanul e de vina.
De data asta nu esti idiot deloc.

A patra faza, la minutul 2:00
De ce trebuie tu sa-l claxonezi pe cel cu A3-ul?
A semnalizat. Mai tarziu, dar a semnalizat.
In plus, la cum (nu) sunt de marcate benzile alea, ce sa semnalizeze bai idiotule?

A cincea faza, minutul 2:18, faza cu taximetristul:
Ce treaba ai tu ca merge incet?
Poate cauta o adresa, poate mergea incet sa intre in statie in urma autobuzului.
Mergi incet in urma lui, sau schimba banda.
Trebuie tu sa fi idiot si sa-l claxonezi? Se pare ca da.

Per total ai surprins o singura faza nasoala, cea cu Nissanul pe C. Turzii.
A fost nasoala si faza cu Volvo, dar ai contribuit si tu, ai insistat sa fi si tu idiot blocand traficul.
De ce sa fie doar ala idiot cand poti fi si tu.
In rest ai demonstrat ca esti idiot, ca nu te stii integra in trafic, intre oameni si masini, ca insisti sa cauti virgula acolo unde nu e.

Inca ceva, si chiar foarte important: "Justitiarii” pisdii care aveti camera pe masina, atata timp cat politia sau o alta institutie nu hotaraste ca respectivul conducator auto e vinovat, nu aveti dreptul sa postati imagini cu respectivii si sa-i supuneti oprobiului public prin insultele si/sau criticile voastre.
Daca voi, "justitiarii” pisdii credeti ca aveti dreptul sa postati imagini cu alti participanti la trafic si sa dati vina pe ei, atunci inseamna ca oricine afla adresele voastre de acasa, numerele de inmatriculare, paginile de Facebook, le poate posta pe net impreuna cu acelasi tip de insulte pe care voi le aduceti celor din clipuri. Asa cum voua vi se pare normal sa filmati, injurati si postati, si altora li se pare normal sa publice datele voastre. Si va veni cat de curand vremea cand va aparea o pagina pe net cu adresele si datele tuturor jegurilor care posteaza clipuri pe net erijandu-se ei in judecatori si dand vina pe participantii la trafic, insultandu-i si atragand oprobiul public.

Acum mars in mlastina aia de TT sa-ti dea likeuri judecatorii. Pardon, niste scursuri care se erijeaza in judecatori, uitand ca ei insasi nu respecta legea cand posteaza clipuri.
bbk12-6-2018, 17:32
CJ-28-EGY - un alt cretin agresiv, intalnit tot in weekend
exe12-6-2018, 16:59
Ma da` chiar nici un BMW n-a prins baiatul asta in trafic sa se bucure spalatii pe creiere..??!!

::)))))::::)))))))))
gicu12-6-2018, 15:20
adevarul e ca si tipul cu camera se plimba prin cluj doar sa prinda faze deastea sa-si creasca canalu de youtube sa scoata si el un ban..se vede ca le cauta, face colaj cu ele..
nicu12-6-2018, 15:24
bine face
tube12-6-2018, 16:02
Macar astia cu filmarile sa mai arate lumii cum se circula in oras si asta duminica, in rest e jalea de pe lume. Iar astia ilegalisti ce va plangeti mereu ca sunteti filmati, in special idiotul de taxist si altii ca el, majoritatea tot taxisti, faceti bine si puneti mana si ochii pe codul rutier si ganditi-va ca nu sunteti singuri pe drum.
Lejea12-6-2018, 15:09
Pana ce nu va exista Politie rutiera la Cluj, tot asa va fi.