rosal_feb.jpg
Image 1 of 2

Politic/Administrativ

Casă construită peste altă casă în Florești - FOTO

  



 

Regimul de apropiere între locuințe depășește orice limită în Florești. Oamenii comentează o serie de fotografii care arată că vilele se construiesc aproape una peste alta.

 

Cum sunt recepționate aceste case?”, se întreabă cineva. 

 

Eu nu-i inteleg nici pe cei care le cumpra. Ok, ii inteleg pe primii cumparatori, sunt convinsa ca nici in cele mai negre scenarii nu se gandeau la ce va rasari in jurul locuintei lor. Dar urmatorii??? Cum sa cumperi o locuinta construita...aproape peste alta?! Presupun ca nici pretul lor nu este derizoriu raportat la pretul pietei ca sa fie acolo motivatia sau necesitatea. Mindblowing”, a comentat cineva fotografiile. 

 

2-8-2018, 10:58
54 vizualizări
18 comentarii
ha ha ha ! ha ha ha !5-8-2018, 8:01
Astea sunt vile ????? Poate pentru niste tarani crescuti in podul poiatei deveniti la gramada clujeni.
georgian3-8-2018, 11:59
mai bine intr-o casa din aia decat sa iei la acelasi pret un apartament de 50 mp intr-o zona fara facilitati din Cluj-Napoca gen Borhanci, Sopor, Edgar Quinet sau Buna Ziua
Rusine3-8-2018, 0:11
Mafia din România aproba orice
Cucu2-8-2018, 20:43
Pai cine sa aprobe? Consiliul local, ....compus din ALDE, PSD, PNL, UDMR ba chiar și partida romales.
Politicianu2-8-2018, 21:28
Si... PLM
Mi-e rusine ca sunt roman2-8-2018, 16:50
Oameni buni!
Trebuie sa intelegem o data pentru totdeauna faptul ca noi suntem cei mai idioti cetateni ai UE.
Mergem in vizita sau muncim in alte tari, vedem civilizatie, dar cand ne intoarcem in tara, ne comportam tot ca niste necivilizati.
Astfel:
Ne mutam pe strazi pline de noroi pe motiv ca e mai ieftin acolo, apoi iesim pe strazile asfaltate cu rotile pline de noroi si pietris, apoi pietrisul e infundat/tasat de rotile masinilor in asfaltul inmuiat de caldura, apar fisuri si gropi, iar noroiul e spalat de ploaie in canalizare, se inunda strazi, si tot noi ne plangem ca nu avem conditii.
Construim langa ceilalti pe motiv ca acolo avem noi teren si facem ce vrem.
Votam aceiasi primari incompetenti care domnesc peste aceleasi primarii corupte si incompetente.
Parcam unde vrem pe motiv ca nu sunt suficiente locuri de parcare, si nu conteaza daca alta masina incape pe langa noi, sau se zgarie de gardul viu (da, dupa ce ca parcam aiurea, nu facem nici macar atata efort sa tundem gardul viu ca sa nu se zgarie alte masini cand se strecoara pe langa noi).
Si daca tot veni vorba de gardul viu, nu ne pasa nici macar de copiii nostri, lasand gardul viu sa creasca atat de mare, incat un sofer nu poate vedea copilul care fuge in strada din scara blocului, ce sa mai vorbim de bietii arici sau alte animalute care nu se pot strecura pe sub gardurile de plasa din jurul blocurilor.
Exemplele pot continua.
jiji4-8-2018, 12:37
bv domnule. deosebit de corect punct de vedere. ce naste din pisica, soareci mananca...si dintre un bou si o vaca doar un bou mai mare poate iesi...
SANYI2-8-2018, 14:29
Da !

FLORESTI ESTE O REALIZARE 100 % A POPORULUI CENTENAR !

BINEINTELES AICI SE POT OBSERVA TOATE CUNOSTINTELE IN DOMENIUL CONSTRUCTIILOR CARE S-AU ADUNAT IN ACESTE 2000 DE ANI PE ACESTE MELEAGURI !


BRAVO !
Calin2-8-2018, 14:09
ESTE VORBA DE UN POPOR DANCILA !

SI BINEINTELES CIORDACHE !

FELICITARI DE CENTENAR !
poov2-8-2018, 12:28
Explicatia se simpla: Romanasul in disperarea lui de a impresiona face orice.

De la masini second reparate si petecite, la case dinastea unde geamul vecinului se afla la 2 metrii de geamul tau, la excursii prin insule exotice cu bani imprumutati si la iphone X ca sa vada dusmanii ca a avansat in societate.

Asta e romanul, un sclav consumerist, un laudaros prost, care isi face un scop in viata din a arata celui de langa ca e mai bun.
dan2-8-2018, 12:46
bravo pooveanco,sunt total de acord cu tine de data asta.
Da2-8-2018, 13:35
Romanii sunt snobi..maxim..
dasdas2-8-2018, 14:32
MAcar au bani sa isi cumpere... nu ca voi... slugi pe bonuri de masa si traiti cu parintii pana la 50 de ani
@dasdatiasp2-8-2018, 15:43
pai se pare ca nu au,din moment ce isi iau un grajd din acesta,unde nici intimitate nu ai,atunci mai bine in chirie,sincer
ION2-8-2018, 11:45
Problema e ca cineva a aprobat asa ceva.
Acolo pute cel mai tare.
andi2-8-2018, 14:25
poate un fost tractorist....nu se stie
...2-8-2018, 11:24
trebuie sa fii absolut cretin sa dai bani pe asa ceva, cand piata abunda in oferte.
jula2-8-2018, 11:38
Dar cei care vin de la capsuni (care inainte stateau in niste cocioabe in cel mai bun caz) sigur vor cumpara asa ceva.

Cele mai citite ştiri din Politic/Administrativ

1744 vizualizări
14-11-2018, 23:22
Clujul cumpără WC -uri publice cu 50.000 de euro bucata» Vezi tot
816 vizualizări
14-11-2018, 23:06
Întâlnirea dintre Klaus Iohannis și premierul Marii Britanii a fost anulată» Vezi tot
697 vizualizări
15-11-2018, 10:48
Primăria anunță achiziția a altor 60 de autobuze Mercedes pentru transportul public din Cluj-Napoca. Când se livrează FOTO» Vezi tot
241 vizualizări
8-11-2018, 17:56
Dragnea, atac la adresa lui Iohannis: Avem un președinte fake» Vezi tot
217 vizualizări
15-11-2018, 18:50
Discursul halucinant al unui parlamental PSD, împotriva UE: Când Brâncuși făcea statui, ei, pe la curțile regale inventau homosexualitatea VIDEO» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?