VIDEO Sute de clujeni au răscolit orașul aseară în cadrul unui treasure hunt inedit. Premiile: suveniruri lăsate de vedeta preferată și o întâlnire


Un treasure hunt anunțat din scurt a pus „pe jar” mai mulți clujeni, dornici să găsească obecte aparținând unuia dintre cei mai îndrăgiți sportivi ai Clujului.

Australianul Mitch Creek, component de bază al echipei de baschet U-BT Cluj-Napoca, a anunțat aseară pe rețelele sociale că pune la bătaie în cadrul unui treasure hunt seturi complete de echipement pe care le-a folosit în ABA League, echipament de antrenament, jachete, pantofi de sport și multe altele.

Jucătorul le-a împachetat frumos și le-a lăsat în mai multe locuri din oraș, postând fotografiile cu locul unde se află și indicii suplimentare în jurul orei 18.

creek 1.jpg

creek 2.jpg

Toate premiile au fost găsite rapid de fanii jucătorului, la fiecare dintre locații apărând zeci de suporteri entuziasmați ai U-BT 

Apoi, în jurul orei 20-21 Creek s-a întâlnit cu fanii și le-a semnat echipamentele găsite sau echipamentele cumpărate de aceștia de la magazinele clubului.

creek 3.jpg

creek 4.jpg

Mitch Creek este unul dintre cei mai valoroși, dar și mai apreciați jucători ai echipei campioane U-BT Cluj iar fanii speră ca acesta să-și prelungească contractul cu echipa noastră. În ultimele zile au apărut zvonuri că australianul va pleca la alt echipă, iar faptul că își donează echipamentele tinde să confirme aceste zvonuri.

Pe lângă valoarea din teren, Creek s-a remarcat în ultimul sezon prin personalitatea sa deosebit de pozitivă, deschisă și glumeață, spre deliciul colegilor și fanilor echipei.

Comentarii Facebook