Victorie pentru CFR Cluj în primul meci din grupele Europa League. Ce mesaj transmite Dan Petrescu conducerii echipei

CFR Cluj a reușit să se impună în fața bulgarilor de la CSKA Sofia, joi seară, cu scorul 2-0, în primul meci grupele Europa League.

Meciul s-a jucat la Sofia, iar cele două goluri au fost înscrise de cptre Rondon (în minutul 53) și de Deac (în minutul 74, dintr-o lovitură de pedeapsă).

Cu toate că feroviarii au obținut victoria, tehnicianul Dan Petrescu a răbufnit și le-a transmis un mesaj dur celor din conducere.

Acesta s-a plâns de "subţirimea" lotului pe care îl are la dispoziţie şi a transmis un mesaj clar conducerii: mai are nevoie de jucători la mijlocul terenului.

"La mijloc suntem descoperiți. Cei 3 care au jucat astăzi sunt cam singurii din lot (n.r. Djokovic, Hoban și Păun). Mai e Itu, care e tânăr, și Pereira, care nu e locul lui acolo. Dacă nu pleca Bordeianu, eram cât de cât OK. Acolo e poziția unde îmi este mie cel mai frică", a declarat Dan Petrescu , conform Digi Sport.