Victorie ”năucitoare” a CFR-ului în fața Astrei. I-au bătut cu 4-1 REZUMAT VIDEO

CFR Cluj a avut parte de o victorie categorică în partida împotriva Astrei Giurgiu, jucată vineri seara în Gruia.

Clujenii au deschis scorul în minutul 33 după o Deac a înscris în urma unei pase primită de la Mnroy.

Al doilea gol a fost înscris în minutul 44 după execuție a lui Tade.

Nigerianul De Amorim a înscris golul Astrei. Acesta a fost blocat inițial de Lung, dar a reușit să înscrie la mai puțin de un minut de la reluare.

Golul cu numărul trei al clujenilor a fost dat de Guima, printr-o lovitură de cap după centrarea lui Camora, iar scorul final a fost stabilit în prelungiri, când Tade a înscris din penalty.

Oaspeții au terminat meciul în 9 oameni, după ce tunisianul Ben Youssef a fost eliminat după un fault asupra lui Ivanivski. Pliatsikas a fost și el eliminat după ce l-a faultat pe Monroy chiar în careu.