U Cluj-Gaz Metan Medias 2-2! Vezi golurile

Universitatea Cluj obtine doar un punct din meciul cu Gaz Metan, in care a condus la pauza cu 2-0.

Minutul 43- Kubala primeste cartonas galben

Minutul 43- GOOLL! Claduiu Niculescu inscrie pentru 2-0 din lovitura libera VEZI GOLUL

Minutul 41- GOOOL! Claudiu Niculescu executa o lovitura libera si inscrie VEZI GOLUL

Minutul 38- Danut Munteanu respinge bine o minge centrata in careu de adversari

Minutul 34- Cojocnean trage de la distanta pe langa poarta aparata de Plesca

Minutul 32- Pele respinge bine o minge din fata lui Aganovici

Minutul 31- Eric rateaza o preluarte din fata portii lui Marius Popa

Minutul 30- Danut Munteanu deviaza peste poarta aparata de Popa

Minutul 21- Adrian Cristea primeste cartonas galben pentru proteste

Minutul 21- Claudiu Niculescu cade in apropierea careului advers, dar arbitrul nu acorda nimic

Minutul 17- Claudiu Niculescu executa o lovitura libera. Mingea merge pe poarta, dar chiar in bratele portarului Plesca

Minutul 13- Machado ajunge in careul advers, dar este blocat de Plesca

Minutul 9- Aganovici este surprins in offside

Minutul 4- Aganovici trage pe langa poarta aparata de Popa

Minutul 3- Balde primeste cartonas galben pentru fault

Minutul 1- A inceput meciul

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Universitatea Cluj joaca astazi pentru trei puncte la Medias. Echipa a urcat doua pozitii in clasament dupa victoria din partida cu Gloria.

U Cluj este pe locul 11 in clasamentul Ligii I, cu 30 de puncte, iar Gaz Metan pe locul 7, cu 38 de puncte.

Clujenii sunt decisi sa nu intrerupa la Medias seria victoriilor din ultimele etape. "Ar fi extraordinar sa invingem pe Gaz Metan, sa continuam aceasta serie. Depinde totul de noi, trebuie sa fim concentrati. Atmosfera in vestiar este foarte placuta, e normal sa fie asa dupa ce castigi. Ne dorim sa ramana asa cat mai mult timp", a declarat Adrian Cristea, mijlocasul Universitatii Cluj.

Iata echipele probabile:

U Cluj: Popa, Buhus, Munteanu, Pele, Ascoli, Cojocnean, Cristea, Mendy, Voican, Machado, Tony

Gaz Metan: Plesca, Zaharia, Trtovac, Akaky, Hoban, Munteanu, Markovic, Eric, Parvulescu, Roman, Bawab