U Cluj - FC Vaslui 0-1 Adailton a inscris cu capul si l-a "ingropat" pe Ionut Badea FOTO

U Cluj a pierdut meciul cu FC Vaslui. Adailton si Temwangera au reusit o faza frumoasa in finalul meciului si au tramsat partida.

Minutul 78- Cristea a fost faultat in fata careului vasluian

Minutul 75- Balaur a asteptat un balon in careul U Cluj, dar mingea a fost respinsa. Jucatorul vasluian era singur cu portarul

Minutul 74- Iese Tony si intra Cojocnean

Minutul 62- Cristea a intrat cu mingea la picior in careu, a driblat cativa adversari, dar s-a impiedicat si a pierdut balonul

Minutul 61- Sut Temwanjera, dar mingea a fost retinuta de Matache

Minutul 60- Tony a ratat din 2 metri. A sutat peste poarta

Minutul 56- Iese Niculescu si intra Machado

Minutul 55- Adailton a umilit doua jucatori ai U Cluj, trimitand mingea in careu printre ei

Minutul 52- Balaur a reluat cu capul o centrare, dar Matache a retinut

Minutul 47- Ocazie mare U Cluj

Minutul 46- A inceput repriza secunda

PAUZA

Minutul 44- Bostina a centrat si Cristea a preluat frumos mingea in careu, dar nu a mai putut continua faza. Ionut Badea a reclamat fault de pe banca de rezerve

Minutul 43- Ionut Balaur a primit cartonas galben in urma unei intrari la Marinescu

Minutul 41- Niculescu s-a contrat cu Gladstone. Vasluianul a ramas intins pe teren, iar "Clau-gol" a primit cartonas galben

Minutul 37- Adrian Cristea a primit mingea, a driblat cativa adversari in fata careului, dar a sutat pe centrul portii. Mingea a fost retinuta de Cerniauskas

Minutul 34- Pacurar primeste cartonas galben pentru ca nu a respectat distanta in momentul executarii unei lovituri libere

Minutul 32- Tony le da dureri de inima suporterilor. A primit mingea in careu si, in loc sa suteze, a preferat sa dribleze, pierzand mingea

Minutul 30- Pavlovic a fost avertizat cu cartonas galben in urma unui fault la Pacurar

Minutul 27- Spre Tony s-a dus o minge, dar Balaur a respins din fata careului

Minutul 24- Cristea a driblat doi adversari si i-a pasat pe stanga lui Niculescu, care a tras peste poarta

Minutul 18- Cristea a facut o faza frumoasa, a driblat un adversar, si apoi i-a pasat lui Marinescu care s-a impiedicat si a pierdut mingesa

Minutul 8- Claudiu Niculescu a executat frumos o lovitura libera, dar mingea a fost respinsa

Minutul 6- Tony a mai avut o mare ocazie. A sutat de aceasta data peste poarta

Minutul 3- Tony a avut o mare ocazie. A primit mingea in careu, dar a sutat pe langa poarta

Minutul 1- A inceput meciul

Clujenii nu trec prin cel mai bun moment de la preluarea echipei de catre Florian Walter, chiar daca sunt pe locul 6 in clasament, cu acelasi numar de puncte ca si FC Vaslui. Ionut Badea trebuie sa obtina victoria pentru ca altfel obiectivul echipei, locurile 1-5, ii scapa printre degete.

"Ne asteapta o partida dificila contra unui adversar puternic. Pastrand raporturile, poate fi un meci european, spectaculos si speram intr-un numar foarte mare al suporterilor nostri la stadion. Este o partida importanta din punctul de vedere al clasamentului, o partida importanta in vederea obiectivului nostru, pe care, in urma jocului pe care-l vom face, speram s-o castigam", a declarat Ionut Badea inaintea meciului.

Partida va incepe la ora 18.00, iar suporterii vor avea acces pe arena de la ora 16.00.