U Cluj - Dinamo - 2-3 REZUMAT VIDEO - Meci de COȘMAR. VEZI toate fazele

U Cluj a pierdut meciul cu Dinamo, scor 3-2, având un om mai puțin pe teren, portarul Veselovsky fiind eliminat în minutul 6.

Matei a fost faultat de Veselovsky, portarul clujenilor fiind eliminat. Matei a înscris, în timp ce Panagopoulos a stat în poartă. U Cluj s-a năpustit asupra adversarului și a avut mai multe ocazii prin Boutadjine, Târnacop şi Costin. Nicu a fost cel care a reușit egalarea, din fază fixă, în minutul 26.

Dinamo a profitat de omul în plus pe care îl avea și a lovit de două ori. Valentin Lazăr a înscris pentru ”câini”, în minutul 34, iar apoi, tot el, a centrat frumos, pentru ca Bilinski să înscrie. Era minutul 45 și scorul era 3-1.

Clujenii au intrat montați în cea de-a doua repriză și au reușit să domine jocul. Partea proastă a fost că centralul i-a privat de două penalty -uri. Collins Fai a faultat de două ori, iar suporterii au cerut acordarea unor lovituri de la punctul cu var.

U Cluj a mai înscris o dată prin Boutadjine, în minutul 82.

Meciul s-a terminat cu scorul 3-2, cu toate că gazdele au mai avut două ocazii pe final.