U Cluj - CFR Cluj s-a terminat 1 -1, dar galeria U Cluj a câștigat meciul suporterilor: ”În prima repriză i-am tocat acolo” - FOTO

U Cluj a trecut în avantaj pe finalul primei reprize, prin autogolul lui Anton Kresic, iar în a doua repriză a înscris Bîrligea, în minutul 66.

Rezultatul nu ajută pe nimeni, cele două fiind la egalitate în grupa din Cupa României.

A fost un meci greu cu două resprize total diferite. În prima repriză i-am controlat. În a doua repriză au adus jucători folosiți titrulari. E o echipă bună și e greu să îi depășești. A fost un derby frumos și oamenii au văzut un meci de calitate. Ciudat că au fost mulți oameni și nu am reușit să îi batem.

În prima repriză i-am ”tocat” acolo, dacă făceam la fel și în a doua repriză nu pierdeam meciul”, a spus Anex Chipciu.

Mijlocașul a apreciat coregrafiile suporterilor U Cluj.