Miercuri 24 Aprilie

U Cluj a ramas fara "gaz" la Medias si a pierdut cu 3-1! VEZI toate golurile!

U Cluj nu a reusit sa mentina partidele bune facute in debutul campionatului si a clacat in fata celor de la Gaz Metan Medias. Brazilianul Eric De Oliveira a facut diferenta si a inscris.

Meciul a inceput slab, iar "studentii" au parut foarte obositi. Prima repriza a fost fara mari ocazii, dar spre final, in minutul 41, Eric de Oliveira a primit o pasa in fata careului si a reusit sa inscrie un gol de toata frumusetea.

Repriza secunda a inceput mai tare si U Cluj a parut ca vrea sa egaleze, dar tot Gazul a fost cea care a inscris. Alex Munteanu a patruns prin partea dreapta a careului si a inscris cu un sut puternic.

U Cluj a parut ca revine in meci si in minutul 76 Cvirik a inscris cu capul dupa o centrare din lovitura de colt, trimisa de Toba.

Meciul parea ca merge spre un rezultat clar, 2-1, dar jucatorii de la Gaz Metan Medias au profitat de o balbaiala in careul de la U Cluj si Kubala a inscris pentru 3-1.