”U” Cluj a făcut egal acasă la Viitorul Constanța. S-au dat două goluri în două minute REZUMAT VIDEO

Universitatea Cluj a făcut remiză în partida de miercuri seară, împotriva echipei Viitorul Constanța, disputată în deplsasare.

Astfel, ”studenții” nu au reușit să îi învingă nici în returul Ligii pe constănțeni, partida terminându-se cu scorul 1-1.

Prima repriză a meciului s-a încheiat fără niciun gol marcat, iar scorul a fost deschis de clujeni, în minutul 67, prin execuția rapidă a lui Mengolo.

Constănțenii nu au stat pe gânduri și au egalat în doar două minute, prin lovitura spectaculoasă a lui Florin Tănase.

Deși gazdele au fost aproape de a câștiga în prelungiri, aceștia nu au mai reușit să înscrie în poarta lui ”U”.