U Cluj a eliminat pe UTA în Cupa României - REZUMAT VIDEO

U Cluj a eliminat pe UTA ăn optimile Cupei României, cu scorul de 2-1, și merge mai departe.

U Cluj a trecut fără probleme de UTA. Golurile au fost marcate de Ogbu în minutul 32, cu un șut de la 10 metri. Al doilea gol a fost reușit de Ribeiro, în minutul 73.

Costel Enache a declarat că ete mulțumit de jocul echipei. ”Pe lângă o calificare este și un rezultat pozitiv. Am lucrat mult și mă bucur de victoria asta. Sper să le aducă încredere și să devenim mai responsabili.

Ogbu a finalizat unul dintre atacurile noastre, cu o execuție foarte bună..

Eram curioși în legătură cu nivelul nostru de pregătire. În fotbal sunt atât de multe de făcut încât nu îți ajunge niciodată timpul. A trebuit să improvizăm în cele patru săptămâni de pregătire. Nu am știut la ce nivel suntem, dar am vrut să ne comparăm cu o echipă puternică de Liga 1. Cred că am arătat bine”, a declarat Enache.