Primul amical al Universitatii Cluj din Antalya a fost intrerupt de furtuna

Partida Universitatea Cluj-Sibir Novosibirsk a fost intrerupta in minutul 30, la scorul de 1-1, din cauza precipitatiilor abundente.

Ploaia a inceput cu o ora inainte de inceperea partidei amicale. Cu toate acestea, meciul a inceput, iar in minutul 19 Adrian Cristea deschide scorul, dupa ce primeste o pasa buna de la Nwakaeme Anthony. Trei minute mai tarziu, rusii egaleaza, dupa un sut tras din interiorul careului.

Arbitrii au decis intreruperea meciului in minutul 30, din cauza precipitatiilor abundente.

Pentru Universitatea, in primul meci de pregatire din Antalya au evoluat Marius Popa, Ungurusan, Abrudan, Steven Pele, Mendy, Cojocnean, Balde, Bostina, Adrian Cristea, Nwakaeme Anthony si Machado.