Miriuță dă vina pe arbitraj pentru eșecul cu FC Vaslui

Vasile Miriuţă a declarat că rezultatul cu FC Vaslui nu este un eșec, dar are reproșuri față de arbitrul Hațegan.

””Eu nu comentez arbitrajul. Am spus de domnul Hațegan că la primul fault i-a dat galben lui Cadu ca să nu joace vineri. El e suspendat deja vineri, dar încă o dată n-am făcut acest egal din cauza arbitrului. Eu am spus că lui Cadu i-au dat direct galben, dar lui Antal la șase faulturi nu.

La roșu probabil că meritam eliminearea, pentru că Monroy s-a dus cu talpa, dar probabil că nu a arbitrat cum trebuie azi. Încă o dată spun că nu am făcut acest egal din cauza arbitrului”, a”, a declarat Vasile Miriuţă la DigiSport.

CFR Cluj a rămas în zece după o eliminare în minutul 49. iar pe finalul meciului i s-a refuzat un penalty.

CFR Cluj - FC Vaslui 0-0. REZUMAT VIDEO Clujenii s-au străduit o repriză în 10 oameni