Pandurii Targu Jiu - CFR Cluj 2-0. Vezi desfasurarea meciului si cele doua goluri - VIDEO

CFR Cluj joaca in deplasare la Pandurii Targu Jiu, unde clujenii spre sa treaca peste esecul de saptamana trecuta si sa obtina trei puncte.

FINAL

Minutul 90+5- Schimbare la Pandurii: Lemnaru iese, in locul lui intra Grigoras

Minutul 90+4- Lionn primeste cartonas galben pentru un fault

Minutul 90+4- Fernandes nu reuseste sa prinda o minge trimisa inapoi de Lionn si gazdele au corner

Minutul 90+3- Gabi Muresan trage mult peste poarta aparata de Mingote

Minutul 90- Bastos dribleaza mai multi aparatori si trage in bara

Minutul 89- Schimbare la Pandurii: Cristea intra in locul lui Voiculet

Minutul 88- Mingote, portarul Pandurilor, primeste cartonas galben pentru tragere de timp

Minutul 87- Schimbare la Pandurii: iese Bacila, intra Brata

Minutul 82- Gabi Muresan trage de la distanta mult pe langa poarta gazdelor

Minutul 77- Bacila trage de la marginea careului putin pe langa poarta aparata de Fernandes

Minutul 74- Cardoso inscrie dupa o centrare a lui Bacila

Minutul 71- Dubla schimbare la CFR: Bud in locul lui Kapetanos, Kone intra in locul lui Ronny

Minutul 69- Stromajer primeste cartonas galben pentru proteste

Minutul 67- Lemnaru primeste o minge la 6 metri de poarta clujenilor, dar trimite cu capul pe langa

Minutul 64- Lovitura libera de la 20 de metri pentru clujeni. Executa De Zerbi peste poarta

Minutul 39- Lemnaru deschide scorul, dupa o centrare a lui Stromajer

Minutul 38- Bacila primeste o minge in careul clujenilor, dar de la margine se semnalizeaza offside

Minutul 33- Kapetanos primeste cartonas galben pentru proteste

Minutul 28- Voiculet trage peste poarta aparata de Fernandes

Minutul 24- Bastos trage de la distanta pe poarta gazdelor, dar retine Mingote fara probleme

Minutul 22- Lemnaru este surprins in offside

Minutul 20- Vranjes trage din nou de la marginea careului putin pe langa poarta

Minutul 17- Vranjes trage din careu, dar respinge Nuno Diogo

Minutul 15- Lovitura libera periculoasa a lui Renan, dar Mingote respinge

Minutul 9- Kapetanos trage puternic pe poarta, dar respinge Mingote

Minutul 7- Vranjes suteaza de la circa 30 de metri, puternic, dar pe langa poarta clujenilor

Minutul 5- Sougou primeste cartonas galben pentru un fault

Minutul 4- Vranjes trage pe poarta, dar Muresan reuseste sa trimita in corner

Minutul 1- A inceput meciul

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Clujenii vin dupa infrangerea cu 0-2 in fata echipei Gaz Metan Medias. Antrenorul CFR-ului, Jorge Costa, a anuntat ca obiectul deplasarii la Targu Jiu este victoria.

Iata echipele de start:

Pandurii Targu Jiu: Mingote, Bacila, Viera, Chiriches, Vlad, Voiculet, Pintilii, Vranjes, Cardoso, Stromajer, Lemnaru

CFR Cluj: Fernandes, Lionn, Cadu, Diogo, Camora, Bastos, Muresan, Renan, Ronny, Kapetanos, Sougou