LIVE TEXT - CFR Cluj - SV Hallwang 4-0 - GOOL Batin, min. 89 - FINAL

CFR Cluj joaca de la ora 19.00 un amical cu austriecii de la SV Hallwarg. Partida de test este cea de-a doua din cantonamentul austriac, dupa meciul jucat in 30 iunie cu SV Grodig, terminat 5-3, in favoarea clujenilor.

Antrenorul Andrea Mandorlini are sansa in aceasta partida sa ii testeze pe noi venitii Kivuvu, Bjelanovic, Diogo sau Veloso, care fac parte din echipa de start.

Minutul 90: FINAL DE MECI - CFR Cluj - SV Hallwang: 4-0

Minutul 89: GOOL CFR CLUJ! Traore ii paseaza lui Batin care inscrie cu un vole de senzatie. 4-0!

Minutul 83: Traore este aproape de gol, dar nu ajunge la minge

Minutul: 78: Pauza de hidratare

Minutul 74: Tony suteaza puternic, dar mingea trece pe langa bara

Minutul 58: GOOL CFR Cluj! Batin ii paseaza lui Hora, care suteaza plasat, imposibil de scos de portar. 3-0!

Minutul 56: Hora primeste o pasa de la Traore, dar sutul puternic este deviat de un jucator advers

Minutul 53: GOOL CFR Cluj! Hora patrunde si ii paseaza lui Batin care suteaza puternic si inscrie. 2-0!

Minutul 47: Tony centreaza in careu, dar Traore nu nimereste poarta

CFR 1907 CLUJ: Peskovic, Edimar, Cadu, Alcantara, Piccolo, Dani, Muresan, Tony, Hora, Batin, Traore

Minutul 45: PAUZA

Minutul 44: Kone centreaza lui Bjelanovic, dar acesta nu ajunge la minge

Minutul 42: Rada bate o lovitura libera, dar mingea este scoasa de portar

Minutul 39: Austriecii au o mare ocazie, dar mingea trece pe peste poarta

Minutul 38: CFR Cluj continua dominatia. Muresan si Deac combina, dar ultimul trage pe langa poarta

Minutul 28: GOOL CFR CLUJ! Veloso ii paseaza lui Kone care suteaza imparabil. 1-0

Minutul 24: Deac bate bine o lovitura de colt, iar Muresan reia spre poarta si un jucator advers respinge

Minutul 20: Bjelanovic a primit o pasa de la Panin, trage la poarta, dar mingea trece milimetric pe langa

Minutul 15: Panin ii paseaza lui Kone, care ii trimite cu calcaiul lui Kivuvu, dar jucatorul trage peste poarta

Minutul 10: Ocazie pentru CFR Cluj. Muresan bate o lovitura libera, dar mingea nu este jucata bine de atacantii "feroviari"

Minutul 1: A inceput partida

CFR 1907 CLUJ: Stancioiu, Panin, Diogo, Rada, Veloso, Muresan, Kivuvu, Culio, Deac, Kone, Bjelanovic

Antrenor: Andrea Mandorlini