Înfrângere pentru ”studenți”: FC Vaslui-”U” Cluj 2-0

Universitatea Cluj a pierdut meciul împotriva echipei FC Vaslui, încheiat cu scorul de 2-0, din cadrul celei de-a XII-a etape a Ligii I.

Primul gol al partidei a fost marcat în prima repriză de către Madson, în minutul 12, dintr-un șut de la 16 metri. Cel de-al doilea a fost înscris în minutul 51 de către Antal, care a transformat o lovitură de la 11 metri acordată după un fault făcut chiar asupra lui de către Veselovsky.

Caseta tehnică:

FC Vaslui: Cerniauskas - Cordoş, Celeban, Prahici, Viveiros - Madson, Caue - Antal (Buziuc '82), Wilk (Muşat '87), Sălăgeanu - Temwanjera (Pătulea '71). Antrenor: Liviu Ciobotariu

Universitatea Cluj: Veselovsky - Rilke, Szilagyi, Abrudan, Mendy - Balde (Calcan '55) - Takacs (Ciupe '71), Târnăcop (Kovacs '23), Cristocea, Borza - Lemnaru. Antrenor: Mihai teja

Cartonaşe galbene: Sălăgeanu '80 / Mendy '6, Abrudan '63, Veselovsky '63, Borza '90+3

Meciul a fost arbitrat de Cristian Balaj, ajutat de Dragoş Iliescu şi Daniel Mitruţi.