Franta - Romania 2-0! Nationala ramane pe penultimul loc in grupa D- REZUMAT VIDEO

Nationala Romaniei a pierdut cu 2-0 meciul disputat cu Franta in ultimele zece minute ale partidei.

Francezii au deschis scorul in minutul 83, prin Remy, care a inscris din pozitie de offside. Cel de-al doilea gol a fost marcat de Gourcuff in ultimul minut al prelungirilor, 93.

Cea mai mare ocazie a romanilor a avut-o Sapunaru in minutul 70, cand a trimis in bara de la sapte metri. Portarul romanilor, Pantilimon, a avut o evolutie buna si a salvat de multe ori echipa. Fostul jucator al CFR Cluj, Ciprian Deac, a jucat toata repriza a doua.

Dupa acest meci, al treilea din campania de calificare la Campionatul European de Fotbal din 2012, Romania are 2 puncte si este pe penultimul loc din grupa D. Ultima pozitie este ocupata de Luxemburg.