Miercuri 24 Aprilie

FC Braşov - U Cluj 0-0 - REZUMAT VIDEO COMPLET - Meci slab, salvat de Universitatea pe final

U Cluj a reușit să obțină un egal din duelul cu FC Brașov, meciul fiind unul slab.

Prima parte a partidei a fost controlată de FC Brașov, iar, în minutul 20, gazdele au avut și o ocazie mare de gol, dar Boșneag a respins de sub transversală.

În minutul 37, Boșneag a ieșit greșit la o minge, dar norocul lui a stat în fundașii U Cluj, care au reușit să controleze faza.

Repriza secundă a fost foarte slabă, uneori fiind și execuții demne de ligile inferioare.

U Cluj a avut prima ocazie adevărată numai în minutul 74, când Ciupe a centrat, iar Dedu a lovit mingea cu capul, dar peste poartă.

În minutul, 85, același Dedu a încercat o foarfecă, dar mingea a mers tot pe lângă. Două minute mai târziu, Buleică a mai avut o ocazie bună pentru U Cluj, a șutat de la 15 metri, dar puțin pe lângă poartă.

Meciul s-a terminat egal, U Cluj adunând încp un punct în lupta pentru a scăpa de retrogradare.