Eroul Universității Cluj după 3-1 cu FCSB vreau un titlu cu echipa antrenată de Bergodi: „Suporterii acestui club îl merită mult”
Universitatea Cluj a obținut o victorie importantă în fața campioanei României, FCSB, scor 3-1, în etapa a 30-a din SuperLiga, ultima înainte de startul play-off-ului.
Marele protagonist al partidei a fost ivorianul Issouf Macalou, care a oferit două pase decisive în prima repriză și a închis tabela în partea secundă.
Extrema dreaptă a ardelenilor traversează o perioadă excelentă și a devenit unul dintre cei mai importanți jucători ai echipei în acest început de an. Macalou a creat constant pericol în defensiva adversă, iar evoluția sa de pe Arena Națională a contribuit decisiv la obținerea celor trei puncte.
Eroul Universității Cluj după 3-1 cu FCSB vreau un titlu cu echipa antrenată de Bergodi: „Suporterii acestui club îl merită mult”
„Mă simt foarte bine, pentru că știu că a fost un meci foarte important. A fost ultima partidă a sezonului regular și am vrut să fac un meci bun și să câștig acest joc împreună cu colegii mei. A fost foarte important pentru noi. Acum trebuie să ne concentrăm pe play-off și semifinalele Cupei”, a declarat Macalou.
Fotbalistul Universității Cluj visează la un trofeu în acest sezon și spune că suporterii merită o performanță mare.
„Vreau un trofeu pentru „U” Cluj, pentru că știu că suporterii acestui club îl merită mult. Ne urmăresc peste tot, vin cu noi peste tot și ne împing de la spate oriunde am fi. Ei merită în acest an un titlu, Cupa sau Superliga, dar trebuie să ne concentrăm și să luptăm pentru asta”, a transmis Macalou.
2 Comentarii