CFR Cluj - SV Grodig 5-3 in amicalul din cantonamentul din Austria. Traore a inscris 3 goluri !

CFR Cluj a sustinut miercuri seara primul meci amical din cantonamentul din Austria cu echipa SV Grodig, proaspat promovata in Liga a II - a.

Austriecii au marcat primii in minutul 13, dar clujenii au egalat prin Muresan 4 minute mai tarziu. SV Grodig a presat si a inscris din nou in minutul 25.

Mandorlini a facut modificari in lot si campionii au inscrie de trei ori prin Traore si Bud. La scorul de 4-2 pentru clujeni, jucatorii gazde au mai inscris o data, dar ivorianul Traore a stabilit rezultatul final dupa o alta reusita in minutul 87.

CFR Cluj mai joaca in 7 iulie cu Anderlecht, campioana Belgiei, in 11 iulie cu Slavia Praga si in 14 iulie cu Austria Salzburg.

Jucatorii folositi de Mandorlini in amicalul cu SV Grodig:

Prima repriza: Claro - Panin, Rada, Diogo, Leo Veloso - Kivuvu, Muresan, Culio - Deac, Bjelanovic, Hora.

A doua repriza: Stancioiu - Tony, Alcantara, Cadu, Piccolo - E. Dica, Dani, Edimar - Batin, Traore, Bud (86 Bus)