CFR Cluj-Otelul Galati 0-1 Vezi golul lui Liviu Antal

Campioana CFR Cluj a pierdut meciul cu Otelul Galati cu scotul de 1-0. Singurul gol al partidei a fost inscris de Liviu Antal.

FINAL

Minutul 90- Schimbare la Otelul: iese Pena, intra Punosevac

Minutul 85- Hora suteaza de la distanta putin pe langa poarta oaspetilor
Minutul 82- Schimbare la CFR: Batin intra in locul lui Panin

Minutul 81- GOL! Antal deschide scorul

Minutul 79- Schimbare la Otelul: iese Iorga, intra Laurentiu Bus, fratele lui Sergiu Bus de la CFR

Minutul 76- Rada trage din foarfeca pe poarta, dar retine Grahovac

Minutul 71- Iorga trage pe langa poarta aparata de Minca dintr-o lovitura libera de la marginea careului

Minutul 63- Schimbare la CFR Cluj: Hora intra in locul lui Bastos

Minutul 61- Pena trage puternic de la marginea careului peste poarta clujenilor

Minutul 57- Iorga trage din careu pe langa poarta aparata de Minca

Minutul 50- Pena trage puternic de la marginea careului putin pe langa poarta aparata de Minca

Minutul 49- Giurgiu suteaza de la distanta pe poarta, dar retine Minca

Minutul 46- Schimbare la CFR Cluj: Bus intra in locul lui Kivuvu

Minutul 46- A inceput repriza secunda

PAUZA

Minutul 42- Bastos primeste cartonas galben pentru proteste

Minutul 37- Iorga a incercat sa il lanseze pe Antal, dar mingea este retinuta de Minca

Minutul 22- Rada primeste cartonas galben pentru fault

Minutul 21- Bastos reia cu capul o centrare a lui Panin, dar pe langa poarta oaspetilor

Minutul 14- Kone scoate o minge trimisa pe poarta de Pena, iar Minca respinge un sut puternic al lui Antal

Minutul 14- Iorga trage pe poarta, dar clujenii deviaza in corner

Minutul 8- Antal primeste cartonas galben pentru simulare

Minutul 7- Minca iese bine din poarta si respinge din fata lui Antal

Minutul 1- A inceput meciul

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Echipa, dupa opinia mea este in forma foarte buna, deci nu este obosita si cu siguranta ca vom face un joc bun si luni seara", a declarat antrenorul clujenilor, Alin Minteuan.

Inaintea acestei partide, CFR Cluj este pe locul 8 in clasamentul Ligii I, cu 41 de puncte, iar Otelul Galati ocupa locul 3, cu 55 de puncte.

CFR Cluj este in crestere de forma, dupa ce a castigat ultimele doua meciuri disputate, cu FC Vaslui si Unirea Urziceni.

Iata echipele de start:

CFR Cluj: Minca, Panin, Cadu, Diogo, Rada, Kone, Peralta, Kivuvu, Nicoara, Sare, Bastos
Otelul Galati: Grahovac, Giurgiu, Ilie, Iorga, Antal, Rapa, Perendija, Pena, Costin, Ibeh, Filip