Gaz Metan Medias - CFR Cluj 0-0

Clujenii au reusit sa obtina doar un punct la Medias, dupa un egal, 0-0, cu Gaz Metan.

Jucatorii lui Andrea Mandorlini nu au terminat seria neagra a meciurilor. Dupa o remiza cu Steaua, o infrangere la Galati si un nou egal cu Dinamo, ceferistii nu reusesc sa invinga nici pe Gaz Metan Medias.

A fost un meci slab, fara ocazii clare de gol. Doi jucatori ceferisti au primit cartonsa galbene: Leonardo, in minutul 43, si Cadu, in minutul 68.

CFR Cluj are acum 40 de puncte, fiind pe primul  loc al clasamentului Ligii I. Pozitia fruntasa este insa amenintata de Steaua, care are doar 39 de puncte, dar care disputa in cateva minute meciul cu Dinamo Bucuresti.

Si pentru Dinamo, meciul cu Steaua devine foarte important, pentru ca, in cazul unei victorii, ajunge la doar 2 puncte distanta in clasament de CFR Cluj si reintra in lupta pentru titlu.

Iuliu Muresan: "La cum jucam, riscan sa ajungem pe locul cinci"