CFR Cluj eliminată de Young Boys cu 3-1. Clujenii continuă în play-off-ul Europa League - REZUMAT VIDEO

CFR Cluj a fost eliminată de Young Boys Berna, din drumul spre grupele Champions League. Clujenii continuă în play-off-ul Europa League. Scorul la Berna a fost 3-1.

Clujenii au înscris primul gol în minutul 4, după ce Deac i-a pasat lui Omrani, care l-a învins cu ușurință pe portarul celor de la Young Boys Berna.

Young Boys a egalat în minutul 23, când Siebatcheu a trimis cu capul în plasă. După 2 minute, Ngamaleu a înscris din șut, scorul fiind 2-1.

Clujenii au pierdut meciul din mână, iar oaspeții au mai avut ocazii. În finalul primei reprize, Siebatcheu a reușit dubla și scorul a fost 3-1.

Păun a fost eliminat în minutul 63, iar meciul a fost pecetluit.