CFR pierde dramatic 2 din cele 3 puncte la Timisoara, in prelungiri, cu Cadu pe post de portar - VIDEO final dramatic pentru CFR

Clujenii au condus din minutul 55 al partidei pana in prelungiri, cand timisorenii au egalat prin Alexa. In poarta ceferistilor era Cadu, dupa ce Nuno Clara fusese eliminat in minutul 86.

Golul clujenilor a fost inscris in minutul 55 de Deac, care l-a driblat pe Taborda. A primit avertisment Cadu in minutul 5 pentru un fault din spate la Mansour.

In minutul 86, Nuno Claro a fost eliminat dupa ce a primit al doilea cartonas galben. Pentru ca clujenii efectuasera toate schimbarile regulamentare in poarta a intrat Cadu.

In minutul 98, Contra a executat un corner, iar mingea a fost deviata de Alexa in poarta aparata de Cadu. Meciul  FC Timisoara - CFR Cluj s-a incheiat 1-1.