CFR Cluj a învins pe Slavia Praga cu scorul de 2-0, și e lider în Conference League

CFR Cluj a ajuns pe primul loc al grupei G din Conference League, după ce a învins cu 2-0 pe Slavia Praga.

Clujenii au deschis scorul prin penalty în minutul 11, după ce Ciprian Deac a trimis mingea în plasă.

A urmat, în prima repriză, o întrerupere a meciului, în minutul 26, după ce un suporter a făcut stop cardio-respirator.

CFR Cluj a ținut partida sub control, iar, în minutul 84, Yuri a marcat din nou.

Pentru acest succes, trupa lui Dan Petrescu va încasa un cec in valoare de 500.000 de euro, plătită la victorie în grupele Conference League. Clujenii au ajuns astfel la 8 milioane de euro câștigate în acest an din cupele europene.