Miercuri 24 Aprilie

CFR Cluj a fost invinsa de arbitri in meciul din Cupa cu Gloria Bistrita - REZUMAT VIDEO

CFR Cluj a a jucat si contra arbitrilor in meciul din sfertul Cupei Romaniei cu Gloria Bistrita. Clujenii au ratat cat pentru un campionat si dupa patru ani au fost eliminati din Cupa Romaniei.

Meciul a fost dominat de clujeni de la un capat la altul si in prima repriza au curs ratarile.

In repriza secunda, Traore a dovedit inca o data ca este cel mai egoist jucator din Liga 1 si, dupa o cursa spre poarta, in loc sa ii paseze lui Culio, a preferat sa traga.

In minutul 71, Tony a comis un fault in marginea careului si centralul Cristian Balaj nu a dictat nimic, initial. Asistentul Adrian Vidan i-a transmis ca a fost fault in careu si Junior Moraes a inscris.

CFR Cluj a ratat multe ocazii pana la final, prin De Zerbi si Traore. Rezultatul final a fost 1-0, iar Sorin Cartu si-a iesit din minti si la final a fugit pe teren dupa asistenul Adrian Vidan, care i-a curmat drumul in Cupa Romaniei.