Ceahlaul - U Cluj 1-1 REZUMAT VIDEO! Conditii de groaza: lapovita, mocila si o nocturna de doi bani

Universitatea Cluj a reusit sa obtina un egal in meciul de cosmar de la Piatra Neamt. Tanarul Cojocnean a inscris un gol frumos si a egalat.

Meciul a inceput greu, ambele echipe fiind afectate de starea terenului. Din aceasta cauza nu au fost ocazii majore.

In repriza secunda, nocturna a dat rateuri si nu a mai functionat la intreaga capacitate. Primul gol a fost inscris in minutul 63, dupa ce Abrudan l-a faultat pe Ichim in careu. Golubovici a executat penalty -ul si a inscris, cu toate ca Mircea Bornescu a atins mingea.

Claudiu Niculescu a mutat bine si l-a introdus in teren pe Cojocnean in locul lui Adrian Cristea. Tanarul jucator a reusit sa inscrie, dupa o pasa buna primita de la Pacurar.

Meciul s-a terminat egal, jucatorii fiind invinsi de starea precara a terenului.