Miercuri 13 Noiembrie

CAMPIONATUL MONDIAL 2014: Vezi care este calendarul meciurilor


Campionatul Mondial de fotbal din Brazilia începe în data de 12 iunie, iar reprezentativele celor 32 de țări calificate la turneul final își pregătesc deja loturile.

Majoritatea echipelor au trimis liste cu peste 20 de jucători, însă până pe data de 2 iunie trebuie trimise la FIFA listele cu loturile finale.

Primul meci va avea loc în data de 12 iunie, la ora 23.00, între țara gazdă, Brazilia, și reprezentativa Croației.

Iată care este programul Campionatului Mondial 2014:

Grupa A: Brazilia, Croația, Mexic, Camerun
Program:

12 iunie: Brazilia - Croaţia, la Sao Paulo, 23:00
13 iunie: Mexic - Camerun, la Natal, 19:00
17 iunie: Brazilia - Mexic, la Fortaleza, 22:00
18 iunie: Camerun - Croaţia, la Manaus, 01:00
23 iunie: Camerun - Brazilia, la Brasilia, 23:00
23 iunie: Croaţia - Mexic, la Recife, 23:00

Grupa B: Spania, Olanda, Chile, Australia
Program:

13 iunie: Spania - Olanda, la Salvador, 23:00
14 iunie: Chile - Australia, la Cuiaba, 01:00
18 iunie: Australia - Olanda, la Porto Alegre, 19:00
18 iunie: Spania - Chile, la Rio de Janeiro, 22:00
23 iunie: Australia - Spania, la Curitiba, 19:00
23 iunie: Olanda - Chile, la Sao Paulo, 19:00

Grupa C: Columbia, Grecia, Coasta de Fildeș, Japonia
Program:

14 iunie: Columbia - Grecia, la Belo Horizonte, 19:00
15 iunie: Coasta de Fildeş - Japonia, la Recife, 04:00
19 iunie: Columbia - Coasta de Fildeş, la Brasilia, 19:00
20 iunie: Japonia - Grecia, la Natal, 01:00
24 iunie: Japonia - Columbia, la Cuiaba, 23:00
24 iunie: Grecia - Coasta de Fildeş, la Fortaleza, 23:00

Grupa D: Uruguay, Costa Rica, Anglia, Italia
Program:

14 iunie: Uruguay - Costa Rica, la Fortaleza, 22:00
15 iunie: Anglia - Italia, la Manaus, 01:00
19 iunie: Uruguay - Anglia, la Sao Paulo, 22:00
20 iunie: Italia - Costa Rica, la Recife, 19:00
24 iunie: Italia - Uruguay, la Natal, 19:00
24 iunie: Costa Rica - Anglia, la Belo Horizonte, 19:00

Grupa E: Elveția, Ecuador, Franța, Honduras
Program:

15 iunie: Elveţia - Ecuador, la Brasilia, 19:00
15 iunie: Franţa - Honduras, la Porto Alegre, 22:00
20 iunie: Elveţia - Franţa, la Salvador, 23:00
21 iunie: Honduras - Ecuador, la Curitiba, 01:00
25 iunie: Honduras - Elveţia, la Manaus, 23:00
25 iunie: Ecuador - Franţa, la Rio de Janeiro, 23:00

Grupa F: Argentina, Bosnia-Herzegovina, Iran, Nigeria
Program:

16 iunie: Argentina - Bosnia-Herţegovina, la Rio de Janeiro, 01:00
16 iunie: Iran - Nigeria, la Curitiba, 01:00
21 iunie: Argentina - Iran, la Belo Horizonte, 19:00
22 iunie: Nigeria - Bosnia-Herţegovina, la Cuiaba, 01:00
25 iunie: Nigeria - Argentina, la Porto Alegre, 19:00
25 iunie: Bosnia-Herţegovina - Iran, la Salvador, 19:00

Grupa G: Germania, Portugalia, Ghana, Statele Unite
Program:

16 iunie: Germania - Portugalia, la Salvador, 20:00
17 iunie: Ghana - SUA, la Natal, 01:00
21 iunie: Germania - Ghana, la Fortaleza, 22:00
23 iunie: SUA - Portugalia, la Manaus, 01:00
26 iunie: SUA - Germania, la Recife, 19:00
26 iunie: Portugalia - Ghana, la Brasilia, 19:00

Grupa H: Belgia, Algeria, Rusia, Coreea de Sud
Program:

17 iunie: Belgia - Algeria, la Belo Horizonte, 19:00
18 iunie: Rusia - Coreea de Sud, la Cuiaba, 01:00
22 iunie: Coreea de Sud - Algeria, la Porto Alegre, 22:00
22 iunie: Belgia - Rusia, la Rio de Janeiro, 19:00
26 iunie: Algeria - Rusia, la Curitiba, 23:00
26 iunie: Coreea de Sud - Belgia, la Sao Paulo, 23:00

Comentarii Facebook