Bayern Munchen - Inter Milano 2-3! Echipa lui Chivu a razbunat infrangerile suferite de CFR Cluj - VIDEO

Inter Milano a reusit sa invinga mare Bayern Munchen cu 3-2, intr-un meci nebun, care a avut o faza ce se vede extrem de rar, mingea s-a oprit pe linia portii italiene si nu a vrut sa intre in plasa.

Internationale Milano a deschis scorul prin Samuel Eto'o,in minutul 3, dar nemtii au egalat 17 minute mai tarziu prin Mario Gomez, care a profitat de a profitat de gafa lui Julio Cesar.

In minutul 31, portarul lui Inter a fost invins din nou prin lobul lui Thomas Muller.

Sneijder a readus campioana Europei in lupta in minutul 63, cand a egalat, iar in minutul 88 Pandev a transat calificarea, gratie numarului de goluri inscrise in deplasare.

Inter a pierdut cu 1-0 meciul din tur, dar in retur a castigat cu 3-2 si s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor.