Astra Ploiesti - U Cluj 1-2! Claudiu Niculescu a reusit un gol care i-ar face invidiosi si pe brazilieni VEZI golurile

Jucatorii de la U Cluj au reusit sa invinga Astra Ploiesti si demonstreze ca forma buna prin care trece echipa nu este intamplatoare. Claudiu Niculescu a facut diferenta si a inscris in minutul 72 un gol de senzatie.

Clujenii au inceput slab prima repriza si Stratila a reusit sa deschida scorul pentru Astra Ploiesti, in minutul 4. Au urmat apoi si alte faze la poarta lui Marius Popa, cel mai mare pericol fiind acelasi Stratila, care a scapat de multe ori de marcajul lui Bazzi.

Clujenii nu au reusit sa se regaseasca pana la pauza. Dupa reluarea meciului, "studentii" au aratat mult mai bine si au dominat jocul.

Introducerea lui Claudiu Niculescu, in minutul 67, in locul lui Machado avea sa dezlantuie furia clujeana. "Clau-gol" a executat in minutul 72 o lovitura de colt, iar efectul imprimat balonului a facut ca mingea sa intre direct in plasa, fara a mai fi atinsa de cineva.

Alexandru Pacurar a inchis tabela de marcaj, in minutul 85, cu un sut de senzatie de la circa 20 de metri.