Astra - CFR Cluj 0-1 VIDEO! Clujenii castiga meciul cu emotii

CFR Cluj a castigat meciul cu Astra Ploiesti, datorita unui gol reusit de Piccolo, aflat la prima reusita. Clujenii au mai avut ocazii, dar nimic senzational.

Clujenii au nevoie de victorie pentru a ramane in "umbra" dinamovistilor, care ocupa prima pozitie in campionat. In meciul tur, CFR Cluj a castigat cu scorul 2-0, datorita golurilor lui Diogo si Sougou.

Minutul 90+5- FINAL

Minutul 90+5 Hatiegan a prelungit partida nepermis de mult, cu aproape 3 minute

Minutul 90+2- Piccolo a plonjat si a scos un sut pe poarta. Jucatorii Astrei au cerut penalty, dar jucatorul CFR Cluj nu a atins mingea cu mana

Minutul 87- Eroare a lui Kivuvu si Rusu suteaza periculos pe poarta. Beto a respins mingea spectaculos

Minutul 86- Iese Sougou si intra Pedro

Minutul 74- Iese Fatai si intra Tiganasu

Minutul 73- rada reia cu capul o centrare a lui Renan

Minutul 69- Lionn a lovit mingea cu mana si Astra a primit o lovitura libera

Minutul 68- Iese Bastos si intra Ioan Hora

Minutul 66- Kapetanos si Bastos s-au incomodat unul pe altul, in fata portii adverse

Minutul 62- Sougou l-a faultat pe Moraes

Minutul 61- Iese Ologu si intra Rusu

Minutul 52- Goian l-a faultat pe Kapetanos si a primit cartonas galben

Minutul 50- Bastos a trimis un sut-centrare, dar mingea a trecut pe langa poarta

Minutul 48- Fatai a reluat cu capul o centrare si apoi Bajenaru l-a lovit pe Beto, care a cazut si a acuzat dureri

Minutul 46- Iese Tigoina si intra Toure

Minutul 46- A inceput repriza secunda

Minutul 45- PAUZA

Minutul 45- Kivuvu a primit un cartonas galben in urma unui fault la Fatai. Jucatorul Astrei nici macar nu a cazut la pamant, asa ca decizia centralului este ciudata