Miercuri 24 Aprilie

Argentina si Germania joaca de la ora 17.00 pentru un loc in semifinalele Cupei Mondiale

Argentina si Germania se intalnesc de la ora 17.00 in cel de-al treilea meci din sferturile Campionatului Mondial de Fotbal din Africa de Sud.

Partida este o reeditare a finalelor din 1986 si 1990. prima a fost castugata de Argentina, dar in Italia, acum 20 de ani, Germania s-a impus si Argentina, cu Maradona jucator, s-a multumit cu locul al doilea.

Acum patru ani, tot in sferturile Cupei Mondiale, nemtii au castigat la penalty -uri, dupa ce portarul Jens Lehmann, care avea notate colturile unde trag de obicei argentinienii, a reusit sa apere.

Ultima intalnire intre cele doua formatii a fost in cadrul turneului european facut de Argentina. Sud-americanii s-au impus cu 1-0.

Astazi, la casele de pariuri favorita este Argentina cu o cota de 2.44, iar Germania are o cota de 3.4, iar in cazul unui egal cota este de 3.3.

Starul sud-americanilor, Lionel Messi va juca astazi, cu toate ca acum doua zile nu s-a antrenat pentru ca era racit.