VIDEO. Tânăr inconștient filmat azi-noapte pe bara din spate a unei mașini în mers, în Cluj-Napoca: „Așa au plecat din benzinărie. N-au minte deloc”
Tânăr teribilist filmat azi-noapte pe bara din spate a unei mașini în mers, în Cluj-Napoca: „Inconștiență totală. Așa au plecat din benzinărie”
Un tânăr a fost suprins azi-noapte în timp ce se afla pe bara din spate a unei mașini aflate în mers, în cartierul Zorilor din Cluj-Napoca.
Imaginile au fost trimise de un cititor Știri de Cluj, care a declarat că a fost șocat de cele văzute. Potrivit acestuia, momentul ar fi avut loc după ce mașina de care tânărul care era agățat a plecat din benzinăria situată pe strada Observatorului, în jurul orei 01:30.
În înregistrarea video se observă tânărul aflat în partea din spate a unui autoturism, în timp ce vehiculul părăsește zona benzinăriei și se deplasează. Cititorul Știri de Cluj a fost șocat de asemenea inconștiență, tocmai de aceea a și filmat până când mașina a ieșit din zona în care putea filma: „Așa au plecat din benzinărie”.
Nu este clar contextul exact în care s-a produs incidentul, dar este evident că persoanele implicate nu conștientizau riscurile situației.
Astfel de comportamente în trafic pot fi extrem de periculoase și pot duce la accidente grave, atât pentru cei implicați, cât și pentru ceilalți participanți la trafic.
Rămâne de văzut dacă autoritățile îi vor căuta pe teribiliști.
0 Comentarii