VIDEO. Scene șocante în Piața Gării din Cluj-Napoca! O femeie a intrat haotic printre mașini și a pus în pericol traficul: „Pare drogată sau beată”
Traficul intens din una dintre cele mai aglomerate intersecții din Cluj-Napoca a fost perturbat de o scenă extrem de periculoasă surprinsă în zona Pieței Gării. O femeie cunoscută de mai mulți oameni din zonă ca fiind o persoană fără adăpost a fost filmată în timp ce se deplasa haotic printre mașini, chiar în mijlocul intersecției, punând în pericol atât propria viață, cât și siguranța șoferilor și a pietonilor.
O femeie a intrat haotic printre mașini și a pus în pericol traficul: „Pare drogată sau beată”
Imaginile au fost trimise redacției de un cititor revoltat de ceea ce a văzut în trafic. Acesta spune că femeia părea complet dezorientată și că situația putea degenera în orice moment într-un accident grav. „Persoana pune în pericol toată circulația, pare drogată sau beată!”, a transmis clujeanul care a surprins momentul.
Din imaginile primite se poate observa cum femeia intră printre autoturismele aflate în mișcare, schimbă direcția brusc și îi obligă pe șoferi să frâneze sau să o ocolească în ultimul moment. Mai mulți conducători auto au încetinit considerabil, încercând să evite o tragedie într-o zonă unde traficul este deja extrem de aglomerat la orele de vârf.
Persoana respectivă ar fi cunoscută în cartier și ar avea, cel mai probabil, probleme psihice
Potrivit unor oameni care tranzitează frecvent zona, persoana respectivă ar fi cunoscută în cartier și ar avea, cel mai probabil, probleme psihice. De asemenea, există suspiciuni legate și de un posibil consum de substanțe sau alcool, însă aceste informații nu pot fi confirmate oficial.
Situația readuce în discuție problema persoanelor vulnerabile care ajung să trăiască pe străzile orașului și care, în lipsa unei intervenții rapide din partea autorităților sau a serviciilor sociale, pot deveni un real pericol atât pentru ele însele, cât și pentru ceilalți participanți la trafic.
0 Comentarii