VIDEO. Scandal monstru la barieră pe Aeroportul Cluj! Un șofer a „turbat” și a sărit la geamul unei mașini Bolt: „Mama a murit de-un an!”

Scandal la barieră pe Aeroportul Cluj-Napoca. Agresivitate și în jurături ca la ușa cortului: Implicați un șofer Bolt și un clujean care și-a ieșit din minți

Avertisment: Limbaj licențios

Scene tensionate au fost surprinse în zona barierei de la Aeroportul Internațional Cluj, acolo unde un conflict verbal între doi șoferi era cât pe ce să degenereze.

Potrivit imaginilor surprinse la fața locului, un bărbat aflat la volanul unui autoturism și-a ieșit din minți și a început să-l înjure violent pe un șofer Bolt, chiar lângă barieră la ieșirea din parcarea Aeroportului Cluj-Napoca. Limbajul folosit a fost unul extrem de agresiv, „ca la ușa cortului”, iar atitudinea acestuia a atras imediat atenția celor din jur.

Deocamdată, nu este clar de la ce a pornit scandalul, însă, se pare că șoferul s-ar fi enervat foarte tare după ce conducătorul Bolt l-ar fi înjurat de mamă.

Vizibil enervat, bărbatul a coborât din mașină și s-a îndreptat direct către autoturismul Bolt, unde a continuat să strige și să profereze injurii la geamul mașinii.

Din fericire, șoferul Bolt a rămas calm în autoturism și nu a coborât. Mai mult, acesta nici măcar nu a deschis geamul, alegând să aștepte liniștit la barieră. Gestul său pare să fi fost decisiv pentru evitarea unei escaladări periculoase a conflictului.

Cel mai probabil, reacția reținută a șoferului Bolt a împiedicat transformarea scandalului verbal într-o altercație fizică, într-o zonă intens circulată și sensibilă, precum cea din apropierea aeroportului.

Rămâne de văzut dacă incidentul va ajunge și în atenția autorităților sau dacă cei implicați vor depune plângeri.

Comentarii Facebook