VIDEO. Incendiu de proporții acum într-un bloc din Florești, Cluj. Trei persoane evacuate, din care doi copii. Pompierii sunt la fața locului

Incendiu într-un bloc din Florești: un adult și doi minori s-au autoevacuat

Pompierii din cadrul Detașamentului 2 Cluj-Napoca intervin, în aceste momente, pentru stingerea unui incendiu izbucnit într-un apartament situat pe strada Cetății, în comuna Florești.

La fața locului au fost mobilizate patru autospeciale de stingere și o autoplatformă. Până la sosirea echipelor de intervenție, un adult și doi minori s-au autoevacuat, evitând astfel victime.

Potrivit primelor evaluări, incendiul se manifestă la un singur apartament, pe o suprafață de aproximativ 60 de metri pătrați, iar imobilul este puternic afectat de fum.

Pompierii au pătruns în interior și au localizat incendiul. Din fericire, până acum nu există persoane care să solicite îngrijiri medicale.

Misiunea este în desfășurare, iar autoritățile monitorizează situația în timp real. Vom reveni cu informații și imagini. 

UPDATE: ora 12:10

Incendiul a fost lichidat, iar echipajele lucrează pentru ventilarea spațiului afectat. În continuare nu există persoane care să solicite îngrijiri medicale.

image.png

Comentarii Facebook