Scene de coșmar! Cinci români au ajuns la spital după ce microbuzul în care se aflau s-a răsturnat într-o prăpastie
Un grav accident rutier s-a produs în Austria, unde un microbuz în care se aflau cetățeni români s-a prăbușit aproximativ 10 metri într-o râpă, după ce șoferul a pierdut controlul vehiculului.
În urma impactului violent, cinci persoane au fost rănite și au avut nevoie de îngrijiri medicale, fiind transportate la spital pentru investigații și tratament de specialitate.
Potrivit primelor informații, microbuzul transporta mai mulți români în momentul accidentului. Din cauze care urmează să fie stabilite cu exactitate de autoritățile austriece, autovehiculul a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat într-o zonă abruptă, la o diferență de nivel de aproximativ 10 metri.
Scene de coșmar! Cinci români au ajuns la spital după ce microbuzul în care se aflau s-a răsturnat într-o prăpastie
La fața locului au intervenit rapid echipaje de salvare, pompieri și ambulanțe, operațiunea de recuperare a victimelor fiind una dificilă din cauza terenului accidentat.
Autoritățile din Austria au deschis o anchetă pentru a stabili împrejurările exacte în care s-a produs accidentul, inclusiv dacă la mijloc au fost viteza, o eroare umană sau condițiile de drum.
0 Comentarii