Probleme lângă Aeroportul din Cluj-Napoca! O alee esențială pentru locuitori s-a transformat radical: „Se află într-o stare deplorabilă”
Locuitorii din zonă reclamă starea deplorabilă a aleii care face legătura între strada Traian Vuia și zona caselor de pe străzile Cantonului și Aurel Bena, în Cluj-Napoca. Oamenii spun că porțiunea respectivă este plină de gropi adânci, bălți, noroi și gunoaie, devenind aproape impracticabilă, mai ales după ploi.
Aleea, situată între Glisando și benzinăria Rompetrol, este subdimensionată și reprezintă singura cale de acces dintre străzile menționate, fiind folosită zilnic de pietoni pentru a ajunge la stațiile de autobuz din zonă.
Haos lângă aeroportul din Cluj-Napoca! O alee esențială pentru locuitori s-a transformat radical: „Se află într-o stare deplorabilă”
Potrivit sesizărilor, degradarea carosabilului și lipsa intervențiilor de întreținere pun în dificultate atât pietonii, cât și șoferii care tranzitează zona.
„Aleea care face legătura dintre str. T. Vuia și zona caselor de pe str. Cantonului, A. Bena etc. se află într-o stare deplorabilă, cu bălți, gropi adânci, noroi, mocirlă și gunoaie. De menționat că această alee subdimensionată este singura care face legătura între străzile amintite mai sus și oferă acces la stațiile de autobuz”, se arată în mesaj.
0 Comentarii