O clădire abandonată din Cluj, refugiu pentru persoanele fără adăpost. Curtea este plină de gunoaie și haine murdare
O clădire nefolosită de pe Bulevardul 21 Decembrie 1989, nr.73, din Cluj-Napoca, s-a transformat într-un loc de refugiu pentru persoanele fără adăpost.
Potrivit sesizărilor venite din partea locuitorilor din zonă, curtea imobilului este plină de gunoaie, iar ferestrele au fost acoperite cu haine vechi și murdare.
De asemenea, situația a generat nemulțumire în rândul vecinilor care solicită autorităților locale să ia măsuri urgente pentru igienizarea zonei și pentru siguranța comunității.
„Bună ziua. În clădirea nefolosită de pe Bulevardul 21 Decembrie 1989, nr.73, se adăpostesc persoane fără adăpost. Curtea este plină de gunoaie, iar geamurile sunt acoperite cu haine vechi și murdare. Vă rog să luați măsuri pentru igiena vecinilor”, se arată în sesizare.
1 Comentariu
Kerosen și se rezolva!